Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel narkotykami
03.09.2013 12:33

Handel narkotykami w akademikach. 10 studentów oskarżonych

Prokuratura rejonowa na warszawskiej Ochocie skierowała do sądu akt oskarżenia w sumie przeciwko 13 osobom. Grozi im do 10 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

_ - Mężczyźni, w wieku od 19 do 33 lat, od połowy 2011 roku do marca 2012 r. rozprowadzali marihuanę wśród m.in. studentów i mieszkańców warszawskich domów studenckich _ - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Śledztwo wszczęto w marcu 2012 roku, gdy w jednym z akademików przy ulicy Żwirki i Wigury policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę. W jego pokoju ukrytych było kilkadziesiąt gramów marihuany, waga elektroniczna i foliowe woreczki do porcjowania narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że w handel narkotykami zaangażowanych było łącznie 13 osób, w tym 10 studentów.

W trakcie przeszukań u pozostałych zatrzymanych mężczyzn, oprócz marihuany, zabezpieczono także młynki służące do mielenia suszu roślinnego, bibułki i woreczki oraz wagi elektroniczne.

Oskarżeni mężczyźni objęci są dozorami policji i nie mogą opuszczać kraju. - _ Dwóch oskarżonych złożyło wnioski o skazanie ich bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie im kar uprzednio uzgodnionych z prokuratorem _ - poinformował Ślepokura.

Czytaj więcej w Money.pl
Spektakularna akcja CBŚ warta milion złotych Pięć nielegalnych plantacji konopi indyjskich, z których można było wyprodukować 50 kg suszu marihuany.
Ruch Palikota w wakacje - marihuana i seks Partia chce zdobyć poparcie mieszkańców w tych dwóch sprawach, aby ustawy były też ustawami obywatelskimi.
Przejęli narkotyki o wartości 630 milionów euro Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ponad 630 milionów euro. Akcję przeprowadzono w ponad 30 krajach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, na Karaibach i w Europie.
Tagi: handel narkotykami, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz