Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel narkotykami
06.12.2013 16:19

Handel narkotykami. Serbska policja aresztowała 127 handlarzy

Wskutek działań policji na ławie oskarżonych zasiądą 242 osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Serbska policja przeprowadziła wcześnie rano operację o kryptonimie _ Grom _ przeciwko handlarzom narkotyków i aresztowała 127 osób - poinformował premier i minister spraw wewnętrznych Ivica Daczić.

- _ Chodzi o operację mającą udaremnić produkcję i dystrybucję narkotyków, w trakcie której aresztowano 127 osób i przeszukano 909 miejsc w całym kraju _ - dodał w trakcie spotkania z dziennikarzami. Jak powiedział, oczekuje się, że na ławie oskarżonych zasiądą 242 osoby.

Premier podkreślił, że akcja jest elementem szerszej walki z przestępczością zorganizowaną, handlem narkotykami i nadużyciami finansowymi. W ramach akcji na razie wykryto jedno laboratorium, przejęto wiele sztuk broni i narkotyki oraz wyjaśniono jedno zabójstwo.

Szef policji Milorad Veljović dodał, że pod względem liczby aresztowanych i ilości przejętych narkotyków prym wiedzie Nowy Sad na północy Serbii. Wśród aresztowanych są - jak określił - ekstremiści i członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

Serbia i inne kraje bałkańskie są uważane za jeden z czołowych szlaków przemytu narkotyków do Europy Zachodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiózł do Polski prawie 14 kg marihuany Grzegorz. B. usłyszał zarzut przywozu na teren naszego kraju znacznej ilości środków odurzających.
Opodatkują marihuanę. Bardzo wysoki podatek Szacuje się, że do kasy stanowej wpłynie z tego tytułu ok. 70 mln dolarów rocznie.
Rekordowy nakaz konfiskaty. Dealer zapłaci? Jeśli skazany nie uiści w ciągu czterech tygodni prawie 200 milionów funtów, trafi na 10 lat do więzienia.
Tagi: handel narkotykami, serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz