Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami. Członkowie grupy przestępczej przed sądem

0
Podziel się:

Prokuratura ustaliła, że grupa działała na terenie Łodzi i w jej okolicach oraz w innych miastach Polski od połowy 2012 roku.

Handel narkotykami. Członkowie grupy przestępczej przed sądem
(jinga80 - Fotolia.com)

Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem oraz handlem amfetaminą i marihuaną postawiła łódzka prokuratura apelacyjna trzem mężczyznom. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik PA Jarosław Szubert, śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od marca tego roku, kiedy to zatrzymano dwie osoby, przy których znaleziono 11,5 kg marihuany.

Prokuratura ustaliła, że grupa działała na terenie Łodzi i w jej okolicach oraz w innych miastach Polski od połowy 2012 roku. W tym czasie członkowie grupy, poprzez swoich dilerów, wprowadzili do obrotu co najmniej 45,5 kg marihuany, prawie 16 kg amfetaminy oraz co najmniej 6 tys. tabletek ekstazy.

W związku z tą sprawą kilka dni temu zatrzymano trzech mężczyzn: 47-letniego Adama R., który kierował grupą; 26-letniego Przemysława M. organizującego hurtową sprzedaż narkotyków i 60-letniego Krzysztofa M. - specjalistę chemika. Jednocześnie w ich miejscach zamieszkania zabezpieczono ponad 8,5 kg gotowej do sprzedaży amfetaminy oraz 185 gram haszyszu. Zabezpieczono również próbki narkotyków przygotowanych dla przyszłych odbiorców.

Prokuratura postawiła trzem zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wprowadzenia do obrotu znacznych ilości amfetaminy i marihuany. Adamowi R. postawiono dodatkowo zarzut kierowania grupą przestepczą. Śledczy nie wykluczają postawienia zarzutów kolejnym osobom.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m241488.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjanci;przejeli;ponad;3;kg;amfetaminy,223,0,1328607.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Policjanci przejęli ponad 3 kg amfetaminy Po ulicznym pościgu w Warszawie policjanci zatrzymali dwóch kurierów narkotyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/m270288.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/handlowali;narkotykami;i;bronia;teraz;siedza,84,0,1326420.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Handlowali narkotykami i bronią. Teraz siedzą Lubelscy policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/59/265531_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci/najbardziej-poszukiwany-w-szwecji-przestepca-wpadl-w-pszowie,0,1321702.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najbardziej poszukiwany w Szwecji przestępca wpadł w Pszowie Był poszukiwany w Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii i Holandii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)