Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami. CBŚ udaremniło przemyt 15 kg czystej heroiny

0
Podziel się:

- Narkotyki były wszyte w trzy perskie dywany wysłane - podaje rzecznik policji.

Handel narkotykami. CBŚ udaremniło przemyt 15 kg czystej heroiny
(jinga80 - Fotolia.com)

Zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków usłyszał 44-letni odbiorca wysłanych z Iranu perskich dywanów, w których ukryto 15 kg czystej heroiny. Zatrzymany w wyniku wspólnej akcji policjantów CBŚ i celników mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

_ - Narkotyki były wszyte w trzy perskie dywany wysłane do Polski z Iranu. Funkcjonariusze CBŚ szacują, że zabezpieczone środki odurzające mogły być warte na czarnym rynku ponad 15 milionów złotych _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Każdy z dywanów zawierał około 5 kilogramów czystej heroiny, która w specjalny sposób została umieszczona w materiale. - _ Była to niespotykana do tej pory próba przemytu środków odurzających do naszego kraju. Heroina była umieszczona w plastikowych rurkach, a te z kolei maszynowo wszyte w strukturę dywanu _ - wyjaśnił rzecznik KGP.

Zatrzymano 44-letniego Andrzeja P., który był odbiorcą przesyłki z Iranu. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu P. został aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci zlikwidowali plantacje konopi W sprawie zatrzymano siedem osób; przechwycono narkotyki warte 500 tys. zł.
Przemycili ponad 100 kg kokainy i heroiny W Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej, która przemycała narkotyki do Norwegii.
To był rekordowy przemyt. Grozi im kara śmierci To największa taka operacja w tym kraju od 20 lat.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)