Notowania

handel w wigilię
19.11.2011 08:01

Handel na ulicach będzie karany grzywną

Od 19 listopada zaczynają obowiązywać nowe przepisy pozwalające nakładać grzywny za handel w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Od 19 listopada zaczynają obowiązywać nowe przepisy pozwalające nakładać grzywny za handel w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę. *

Sprzedawcy, którzy będą handlować na ulicach czy parkingach mogą być ukarani grzywną do 5 tysięcy złotych. Sąd może też zdecydować o odebraniu im towaru.

Zgodnie z przepisami konfiskata towaru sprzedawanego na przykład na miejskich chodnikach może nastąpić nawet wówczas, gdy towar nie stanowi własności handlarza. Nowe przepisy mają usprawnić pracę strażników miejskich w zakresie zwalczania nielegalnego handlu.

Zdaniem Waldemara Nowakowskiego, przewodniczącego Komitetu Handlu Krajowej Izby Gospodarczej, kary nie powstrzymają jednak ludzi od sprzedawania na ulicach.

O sytuacji w polskim handlu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t139202.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/przybywa;hipermarketow;klienci;im;dziekuja,249,0,963833.html) Byli w tyranii Tesco? Dziękują za wolność Szef sieci sklepów Sainsbury's nie zamierza przepraszać za to, że inwestuje w nowe supermarkety.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t149006.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sklepy;w;wigilie;otwarte;krocej;bo;cierpia;pracownicy,188,0,957116.html) Chcą krótszej pracy. Bo cierpią pracownicy NSZZ "Solidarność" rozpoczyna akcję zachęcającą do skrócenia handlu w Wigilię.
Tagi: handel w wigilię, handel, gospodarka, zakupy, prawo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz