Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel ludźmi w UE. Sytuacja jest tragiczna

0
Podziel się:

Aż 900 tysięcy osób rocznie pada ofiarami grup przestępczych na terenie Unii Europejskiej.

Handel ludźmi w UE. Sytuacja jest tragiczna
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

Aż 900 tysięcy osób rocznie pada ofiarami handlu ludźmi na terenie Unii Europejskiej. Sprawcy przestępstw są nieskutecznie ścigani i zbyt pobłażliwie karani.

Grupa Ekspertów Zwalczania Handlu Ludźmi (GRETA) wezwała państwa członkowskie Rady Europy do zwiększenia wysiłku w walce z tym groźnym przestępczym procederem. Opublikowany raport określa sytuację, jako alarmującą.

Handel ludźmi jest, jak stwierdził sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland, _ europejska tragedią _. Według najnowszych danych, prawie 21 milionów osób pada ofiarą pracy przymusowej na całym świecie, w tym prawie 900 tysięcy w państwach Unii Europejskiej.

Sekretarz Generalny stwierdził, że raport w pełni potwierdza, iż kobiety, mężczyźni i dzieci padają ofiarą wykorzystania seksualnego, wyzysku w pracy lub są zmuszane do przestępstw na terenie całej Europy. Wiele ofiar nadal nie zostało zidentyfikowanych lub nie otrzymały odpowiedniej pomocy, gwarantowanej przez europejską konwencję o zwalczaniu handlu ludźmi.

Thorbjorn Jagkland podkreślił, że sprawcy przestępstw, są nieskutecznie ścigani i zbyt pobłażliwie karani. Zapobieganie handlowi ludźmi wymaga, między innymi, utworzenia odpowiednich organów, szkolenia i specjalizacji urzędników oraz ich koordynacji.

Jagklang zaapelował do władz, organizacji międzyrządowych i pozarządowych o lepszą współpracę, w celu - jak powiedział - położenia kresu haniebnym nadużyciom praw człowieka mających miejsce w Europie XXI wieku.

Raport GRETA dotyczący sytuacji w Polsce zostanie opublikowany w przyszłym miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarmujący raport. Zwierzęta szybciej wymierają W ostatnich 150 latach tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się czterokrotnie - informują ekolodzy z WWF.
Jeszcze większe ograniczenia dla banków UE? Chodzi o to, by depozyty bankowe nie były wykorzystywane jako gwarancje w ryzykownej, handlowej działalności banków.
Tylu Polaków jest uzależnionych od hazardu Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych, zwłaszcza wśród młodzieży.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)