Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Handel ludźmi. Saudyjska księżna oczyszczona z zarzutów

0
Podziel się:

Kenijska służąca oskarżyła księżną o to, że przywiozła ją do USA, skonfiskowała paszport i zmuszała do pracy przez 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu, za 220 dolarów miesięcznie.

Handel ludźmi. Saudyjska księżna oczyszczona z zarzutów
(D3 San Francisco/CC/Flickr)

Jedna z sześciu małżonek saudyjskiego księcia, księżna Meszael Alajban została wczoraj oczyszczona przez amerykański sąd z zarzutów handlu ludźmi. Saudyjka była oskarżona o uwięzienie w swym domu w Kalifornii kenijskiej służącej.

Sędzia sądu w Santa Ana uchylił nałożoną na księżną w lipcu kaucję wysokości 5 milionów dolarów oraz polecił zwrócenie jej paszportów i usunięcie elektronicznych urządzeń monitorujących. Prokuratorzy oświadczyli, że nie dysponują wystarczającymi dowodami na winę księżnej.

Kenijska służąca oskarżyła Alajban o to, że w maju przywiozła ją do Stanów Zjednoczonych, skonfiskowała paszport i zmuszała do pracy przez 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu, za 220 dolarów miesięcznie. Warunki pracy prokurator hrabstwa Orange porównywał wówczas do niewolnictwa.

Księżna została aresztowana w lipcu w swoim apartamencie na przedmieściach Irvine, na południowy wschód od Los Angeles. Wcześniej służąca, jak twierdzi, uciekła ze strzeżonej rezydencji, wsiadła do autobusu i przy pomocy pasażerów skontaktowała się z policją. W rezydencji przeprowadzono kontrolę.

Wczoraj prokurator okręgowy Tony Rackauckas mówił na konferencji prasowej, że Kenijka sądziła, iż jest ofiarą handlu ludźmi, ale w rzeczywistości jej swoboda poruszania się nie została w żaden sposób ograniczona, co zostało stwierdzone po dokładniejszym zbadaniu sprawy. 42-letniej saudyjskiej księżnej groziło do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Światowa siatka handlu ludźmi. Wpadli Policja hiszpańska i włoska zlikwidowały szajkę przemytników ludzi, która organizowała z Chin przerzut do Europy i USA nielegalnych imigrantów.
Polska oceniona "raczej" pozytywnie Polska jest zarówno krajem, z którego pochodzą, jak i krajem, do którego trafiają ofiary handlu ludźmi - piszą eksperci Rady Europy w opublikowanym dzisiaj raporcie.
Platforma przeciwko handlowi ludźmi W Brukseli zainaugurowano prace platformy łączącej ponad 100 organizacji, zaangażowanych w walkę z handlem ludźmi w krajach UE i Chorwacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)