Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel bronią i narkotykami. Szef grupy przestępczej już w areszcie

0
Podziel się:

Policja we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymała - w samolocie, który wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie - 37-letniego szefa zorganizowanej grupy przestępczej.

Handel bronią i narkotykami. Szef grupy przestępczej już w areszcie
(PAP/Jacek Turczyk)

Policja we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymała - w samolocie, który wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie - 37-letniego szefa zorganizowanej grupy przestępczej, poszukiwanego w Europie za handel bronią, narkotykami i kradzieże samochodów - podała dzisiaj Komenda Główna Policji.

37-letni Tomasz D. był poszukiwany listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania._ Kiedy dowiedział, że jest rozpracowywany przez policjantów i grozi mu zatrzymanie postanowił uciec z Polski. Mimo to, nie zaprzestał przestępczej działalności. We Włoszech zorganizował kolejną szajkę. Grupa ta o międzynarodowym charakterze specjalizowała się, nie tylko w kradzieżach i legalizacji aut, ale także w handlu bronią i narkotykami _ - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna zmienił dokumenty i korzystał z kilku tożsamości. _ Aby nie zostać rozpoznanym i zatrzymanym bardzo często poruszał się różnymi środkami transportu, zmieniał adresy zamieszkania, a nawet swój wygląd _ - poinformował Jakubowski.

Sprawą jego poszukiwań zajmowali się funkcjonariusze stołecznej policji i wydziału poszukiwań komendy głównej. _ Bardzo pomocni okazali się funkcjonariusze sekcji operacyjnej Straży Granicznej, którzy szczegółowo śledzili listy pasażerów przylatujących do Warszawy. Tomasz D. został zatrzymany, w ostatnich dniach, tuż po tym jak samolot którym leciał do Polski wylądował w Warszawie _ - powiedział Jakubowski.

Gdy policjanci wraz z pogranicznikami weszli do samolotu 37-latek próbował się tłumaczyć, że zaszła pomyłka i pokazał dokumenty wystawione na inne nazwisko. _ Mężczyzna został zatrzymany i pod eskortą wyprowadzony z samolotu do aresztu, gdzie będzie czekał na decyzję sądu _ - powiedział Jakubowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowali narkotykami i psychotropami Jak poinformowało dziś biuro prasowe śląskiej policji zatrzymanym 13 osobom zarzuca się udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Sąd nie zgodził się na zwolnienie Polaków Wnioskowi o zwolnienie Polaków z irlandzkiego aresztu tak, by mogli odpowiadać z wolnej stopy sprzeciwiła się prokuratura. Powołała się na policję, której zdaniem sprawa może zatoczyć szersze kręgi.
Wpadł "Kelner". Wyłudził 7 mln złotych W Czechach zatrzymano Andrzeja Ś., który według polskiej policji kierował zorganizowaną grupą wyłudzającą kredyty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)