Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel bronią
11.09.2014 11:43

Handel bronią. Francuskie media oskarżają Niemcy o utrudnianie dostaw

Sprawa ciągnie się już od początku roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David.Monniaux/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Rząd niemiecki blokuje realizację kontraktu podpisanego przez europejski koncern zbrojeniowy MBDA na dostawę pocisków przeciwpancernych Milan ER do krajów Zatoki Perskiej - podały francuskie dzienniki _ Les Echos _ i _ La Tribune _.

Według tych gazet Berlin wstrzymuje od początku roku dostawę pocisków, których elementy są produkowane w Niemczech. _ La Tribune _ dodaje, że rząd Niemiec hamuje też realizację kontraktu pomiędzy Renault Truck Defence a jednym z krajów Zatoki Perskiej, dotyczącego transporterów opancerzonych VAB Mark3.

W 2012 roku Niemcy zablokowały realizację dwóch dużych kontraktów na pojazdy opancerzone dla Arabii Saudyjskiej, wygranych przez francuskie firmy Nexter i Lohr - przypomina AFP.

19 sierpnia niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel wezwał firmy z sektora zbrojeniowego do przeorientowania się i konsolidacji, potwierdzając zamiar ścisłego regulowania eksportu broni nawet kosztem miejsc pracy. Niemcy należą do największych na świecie eksporterów broni.

MBDA to firma zbrojeniowa specjalizująca się w produkcji broni rakietowej; jest to konsorcjum zachodnioeuropejskiego koncernu aerokosmicznego EADS, brytyjskiego BAE Systems i włoskiej Finmeccanica.

Czytaj więcej w Money.pl
Były wiceprezydent ostro krytykuje Obamę Były wiceprezydent USA Dick Cheney zarzucił prezydentowi Obamie "bierność" i "brak wiary w siłę Ameryki", czym jego zdaniem przyczynia się do wzrostu zagrożeń na świecie, w tym na Bliskim Wschodzie.
Sprzedali broń za prawie 7 mld euro Zagraniczne zamówienia na broń wzrosły aż o 43 procent.
Polska ratyfikuje traktat o handlu bronią Sejm upoważnił w piątek prezydenta do ratyfikacji traktatu o handlu bronią konwencjonalną, przyjętego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w kwietniu 2013 r.
Tagi: handel bronią, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz