Notowania

Przejdź na
wojna w strefie gazy
21.08.2014 09:25

Hamas stracił trzech dowódców w izraelskim ataku na Strefę Gazy

Według oświadczenia Hamasu do nalotu doszło w pobliżu miasta Rafah. Trzej zabici zaliczali się do wyższego dowództwa wojskowego tej organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Krewni niosą ciało Mohammeda Deif, dowódcy Brygad Ezedina as-Kasama.

Trzech dowódców zbrojnego skrzydła radykalnej palestyńskiej organizacji Hamas, Brygad Ezedina as-Kasama, zginęło nad ranem w ostrzale izraelskim na południu Strefy Gazy.

Według oświadczenia Hamasu do nalotu doszło w pobliżu miasta Rafah. Trzej zabici zaliczali się do wyższego dowództwa wojskowego tej organizacji.

Jak podaje policja palestyńska i przedstawiciele resortu zdrowia, w wyniku izraelskiego ataku na jeden z budynków mieszkalnych w Rafah zginęło co najmniej sześć osób. Nie jest jasne, czy zabici dowódcy Hamasu są wśród tych ofiar śmiertelnych.

Celem wtorkowego ostrzału izraelskiego w Strefie Gazy był inny dowódca Brygad Ezedina as-Kasama, Mohammed Deif. W ataku tym zginęły - jak twierdzi Hamas - żona i dwuletnia córka Deifa.

Izrael rozpoczął 8 lipca operację militarną w Strefie Gazy uzasadniając ją kolejnymi atakami rakietowymi przypuszczanymi stamtąd na państwo żydowskie. W reakcji na te ataki premier Benjamin Netanjahu nakazał we wtorek izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach rozejmowych ze stroną palestyńską w Kairze, by powrócili do kraju.

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło - według źródeł palestyńskich - ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału ze strony własnej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Celowali w dom przywódcy Hamasu. Zabili... Armia izraelska oznajmiła, że próby zabicia Deifa są uzasadnione.
Przez atak rakietowy zerwali negocjacje W Kairze toczyły się negocjacje ze stroną palestyńską, mające na celu wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy.
Wezwali do zawieszenia broni. Izrael posłucha? Rada bezpieczeństwa ONZ zaapelowała do walczących, aby zapobiegli dalszej eskalacji konfliktu i zawarli humanitarny rozejm
Tagi: wojna w strefie gazy, hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz