Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hamas ostro na temat Izraela. Ten konflikt nigdy się nie skończy?

0
Podziel się

Tysiące Palestyńczyków osadzonych jest w zakładach karnych w Izraelu, który uważa ich za terrorystów.

Hamas ostro na temat Izraela. Ten konflikt nigdy się nie skończy?
(PAP/EPA/ATEF SAFADI)
bDJzHFIR

Emigracyjny szef radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas Chaled Meszal wezwał dziś, podczas swej pierwszej wizyty w Strefie Gazy, by nigdy nie uznawać Izraela. Ostrzegł, że jego ruch nie zrezygnuje z roszczeń do całego terytorium państwa żydowskiego._ _

_ - Palestyna jest nasza od rzeki do morza i z południa na północ. Nie oddamy ani piędzi ziemi _ - powiedział Meszal do tłumu zwolenników na wiecu w Gazie.

_ - Nigdy nie uznamy izraelskiej okupacji i dlatego nie będzie legitymacji dla Izraela, bez względu na to, ile to będzie trwało _ - podkreślił Meszal, który do Strefy Gazy przybył dzień wcześniej z trzydniową wizytą.

bDJzHFIT

W Gazie zorganizowano wielkie uroczystości w ramach obchodów 25. rocznicy wybuchu pierwszej intifady (1987-1991), czyli powstania, które objęło okupowane przez Izrael ziemie palestyńskie: Strefę Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu.

W swoim przemówieniu Meszal wezwał do uwolnienia Palestyńczyków przetrzymywanych w izraelskich więzieniach. Zapowiedział, że bojownicy islamscy będą porywać izraelskich żołnierzy, wykorzystując ich jako karty przetargowej w negocjacjach.

W ubiegłym roku z izraelskich więzień zwolniono 1027 Palestyńczyków w zamian za uwolnienie Gilada Szalita, izraelskiego żołnierza, który został uprowadzony w 2006 roku przez palestyńskich bojowników i przez ponad pięć lat był przetrzymywany na terenie Strefy Gazy.

Tysiące Palestyńczyków osadzonych jest w zakładach karnych w Izraelu, który uważa ich za terrorystów. Hamas nazywa ich bojownikami o wolność.

bDJzHFIZ

56-letni Chaled Meszal urodził się na Zachodnim Brzegu, lecz od lat przebywa na emigracji. Obecnie kieruje Hamasem z Kataru. Meszal nigdy wcześniej nie był w Strefie Gazy, którą od krótkiej wojny domowej z umiarkowanym ugrupowaniem Fatah w 2007 roku rządzi radykalny Hamas.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraleczycy znowu igrają z Palestyńczykami - _ Przyjąłem te plany z ogromnym niepokojem i rozczarowaniem _ - oświadczył w niedzielę Ban Ki Mun.
Egzekucje były nielegalne? Rusza śledztwo Rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas zapowiedział utworzenie komisji, która ma zbadać, jak to nazwano, nielegalne egzekucje Palestyńczyków oskarżonych o kolaborację z Izraelem podczas jego interwencji w Gazie.
To Iran stoi za rozlewem krwi w Strefie Gazy. Szewach Weiss dla Money.pl - _ To, że mamy system antyrakietowy, to znaczy, że mamy za to przepraszać? To zabawa jest? _ - wścieka się były ambasador Izraela w Polsce.
Nie przejęli się rozejmem. Hamas zaatakował Izrael natomiast zaprzestał wszelkich ataków z powietrza po wejściu w życie zawieszenia broni.
bDJzHFJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)