Notowania

Przejdź na
hamas
17.12.2014 11:13

Hamas wykreślony z listy organizacji terrorystycznych

Palestyńska organizacja Hamas nie będzie już uznawana przez Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Tak orzekł unijny Trybunał Sprawiedliwości, powołując się na powody proceduralne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marines/Flickr)

Palestyńska organizacja Hamas nie będzie już uznawana przez Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Tak orzekł unijny Trybunał Sprawiedliwości, powołując się na powody proceduralne.
Sędziowie Trybunału uznali, że wpisanie Hamasu na listę organizacji terrorystycznych w 2001 roku odbyło się na podstawie doniesień prasowych i informacji zaczerpniętych z Internetu, a nie sprawdzonych faktów i decyzji potwierdzonych przed odpowiednie władze. Na tej podstawie palestyńska organizacja kontestowała zasadność uwzględnienia jej w unijnym wykazie, co wiązało się z zamrożeniem aktywów w Unii Europejskiej.

Dziś, powołując się na powody proceduralne, Trybunał stwierdził, że Hamas zostanie wykreślony z rejestru, choć tymczasowo jeszcze utrzymano zamrożenie aktywów. Jednocześnie sędziowie podkreślili, że dzisiejsza decyzja _ nie pociąga za sobą żadnej formy oceny w sprawie kwalifikacji Hamasu jako organizacji terrorystycznej _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/m212356.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zatrzymano-trzech-cudzoziemcow-jadacych-do,189,0,1678781.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jechali do Syrii walczyć, zatrzymała ich policja Trzej podejrzani, dwaj Marokańczycy i Brazylijczyk, zostali zatrzymani na przejściu granicznym z Turcją - głosi oświadczenie bułgarskich służb.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/m299467.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pomoc-finansowa-dla-ukrainy-arsenij-jaceniuk,106,0,1677674.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Arsenij Jaceniuk apeluje do Unii Europejskiej Premier Ukrainy zapewnił, że jego rząd zrobi wszystko, by wdrożyć reformy uzgodnione w umowie stowarzyszeniowej z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m300193.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walka-z-dyskryminacja-w-ue-kto-zyska,125,0,1676925.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kto zyska na walce z dyskryminacją w UE? Na wprowadzeniu przepisów o zakazie dyskryminacji, które ponownie próbuje wypracować UE, najbardziej mogą skorzystać osoby starsze i niepełnosprawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m285163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/azerbejdzan-boi-sie-rosji-zachod-juz-nie,147,0,1676435.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Boją się, że będą następnym celem Rosji _ Rosja pokazała na Ukrainie, że nie respektuje żadnych zasad i granice państw utworzonych po rozpadzie ZSRR z perspektywy Moskwy nie są niezmienne _.
Tagi: hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz