Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy oślepili moskiewską drogówkę

0
Podziel się:

Włamali się do komputerów centrum bezpieczeństwa ruchu drogowego obwodu Moskiewskiego i zainstalowali program wirusowy.

Hakerzy oślepili moskiewską drogówkę
(Konstantin Chalabov/RIA Novosti/EAST NEWS)

Hakerzy wyłączyli wszystkie kamery moskiewskiej drogówki. 130 urządzeń zainstalowanych na ulicach rosyjskiej stolicy nagle oślepło, przestając rejestrować wykroczenia drogowe.

Włamali się do komputerów centrum bezpieczeństwa ruchu drogowego obwodu Moskiewskiego i zainstalowali program wirusowy.

W wyniku zarażenia wyłączone zostały systemy rejestracji 130 kamer i fotoradarów. Na razie udało się ponownie uruchomić 38 urządzeń. Eksperci twierdzą, że na naprawę całego systemu potrzebują jeszcze kilku dni.

Organy ścigania wszczęły postępowanie karne w tej sprawie. Kamery zainstalowane na moskiewskich skrzyżowaniach nie tylko służą do wyłapywania piratów drogowych, ale również pomagają w regulowaniu ruchem w jednym z najbardziej zakorkowanych miast świata.

W ostatnich miesiącach dzięki monitoringowi udało się zmniejszyć liczbę wypadków i wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Czytaj więcej w Money.pl
"Szykując igrzyska w Soczi ukradli miliardy" Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, ujawnił skalę korupcji przy przygotowaniach do zimowej olimpiady.
Rosja zabija i wyłapuje ekstremistów Dwie ofiary śmiertelne, pięciu zatrzymanych, pościgi i strzelaniny - to bilans wczorajszych akcji w rejonie Północnego Kaukazu.
Zaostrzyli przepisy na wszystkich lotniskach Na polecenie ministra transportu służby bezpieczeństwa nie wpuszczą do samolotu osób, które przewożą w bagażu podręcznym jakiekolwiek pojemniki z płynami.
Soczi zamieniają w twierdzę. Pomaga FBI Amerykańscy specjaliści będą wspierać działania wywiadowcze rosyjskich służb, aby nie dopuścić do zamachów terrorystycznych
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)