Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy na usługach rządu USA. Tak działa amerykański wywiad

0
Podziel się:

Niemiecki Der Spiegel zamieścił artykuł na temat metod inwigilacji elektronicznej, którymi posługuje się amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.

Hakerzy na usługach rządu USA. Tak działa amerykański wywiad
(MivPiv/iStockphoto)

Niemiecki Der Spiegel zamieścił w najnowszym numerze artykuł na temat metod inwigilacji elektronicznej, którymi posługuje się amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), wykorzystując m.in. słabe punkty sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Tygodnik powołuje się na wewnętrzne dokumenty NSA, dotyczące jednego z wydziałów tej agencji, zwanego TAO (Tailored Access Operations). _ Spiegel _ pisze, że TAO jest elitarnym zespołem hakerów, dysponującym bogatym zestawem _ nowoczesnych gadżetów _, umożliwiających atakowanie najtrudniejszych celów. M.in. są to kable do monitorów komputerowych, wyposażone w urządzenia, umożliwiające rejestrowanie uderzeń w klawiaturę, pamięci USB z nadajnikami radiowymi przekazującymi wykradzione dane itp.

Według _ Spiegla _ NSA wykorzystuje też _ słabe punkty architektury internetu _ do umieszczania szpiegowskiego oprogramowania w wybranych komputerach. Wykorzystuje się też słabe punkty sprzętu i oprogramowania, dostarczanego przez wiodące firmy z branży technologii informatycznych, takie jak Cisco Systems, czy chińska Huawei Technologies Ltd.

Tygodnik zamieszcza pochodzącą z 2008 roku listę takich słabych punktów w produktach kilku wiodących firm amerykańskich (Microsoft, Western Digital Corp., Dell Inc.).

W artykule opisano też przechwytywanie komputerów i innych urządzeń elektronicznych, zamawianych przez osoby, bądź firmy, które znalazły się na celowniku TAO i instalowanie w nich szpiegowskiego oprogramowania w tajnych warsztatach przed wysłaniem w dalszą drogę do adresata. Metoda ta jest _ jedną z najbardziej wydajnych _ - pisze _ Spiegel _, powołując się na jeden z dokumentów NSA.

Associated Press odnotowuje, że niemiecki tygodnik nie podał, w jaki sposób uzyskał wgląd w dokumenty NSA. _ Spiegel _ publikował już artykuły na podstawie dokumentów przekazanych mediom przez byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena. Wśród sześciorga autorów najnowszego artykułu na temat metod NSA jest amerykańska dokumentalistka Laura Poitras, _ jeden z kluczowych kontaktów Snowdena _.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden nabrał wszystkich. Nowe fakty Były współpracownik służb wywiadowczych USA skłonił swych kolegów w bazie wywiadu na Hawajach, by podali mu swoje dane do logowania i hasła.
Podzielą internet aby uniemożliwić inwigilację? Czy rządy różnych państw zdecydują się na fragmentaryzację sieci w celu ochrony obywateli?
Edward Snowden znalazł obrońce i zniknął Sędzia zaznaczył jednak, że zanim podejmie ostateczną decyzję, musi spotkać się z klientem. Ten jednak zapadł się pod ziemię.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)