Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
13.01.2013 17:11

Gwałty w Indiach. Policja zatrzymała sześciu sprawców

Kierowca pojazdu wywiózł ją w odosobnione miejsce, gdzie przez całą noc była gwałcona przez niego i sześciu innych mężczyzn. Do domu odwieziono ją następnego dnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Indyjska policja poinformowała o zatrzymaniu sześciu mężczyzn podejrzanych o brutalne zgwałcenie kobiety. Przed miesiącem w Delhi doszło do podobnej napaści, co wywołało wielodniowe manifestacje na rzecz praw kobiet w tym kraju.

Jak poinformował przedstawiciel policji Raj Jeet Singh, ofiara gwałtu to 29-letnia kobieta, która w piątek wieczorem jako jedyna pasażerka podróżowała autobusem do swej wioski w stanie Pendżab, na północy kraju. Kierowca pojazdu wywiózł ją w odosobnione miejsce, gdzie przez całą noc była gwałcona przez niego i sześciu innych mężczyzn. Do domu odwieziono ją następnego dnia.

Sześciu domniemanych sprawców zatrzymano w sobotę, obecnie trwają poszukiwania siódmego mężczyzny - dodał Singh.

Ujawnienie kolejnego przypadku zbiorowego gwałtu nastąpiło w czasie, gdy w Indiach trwa ożywiona debata o prawach kobiet i seksualnej przemocy, na jaką są narażone w swym kraju. Dyskusję wywołał w grudniu głośny przypadek zbiorowego gwałtu na 23-letniej studentce w Delhi. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona i dotkliwie pobita przez sześciu mężczyzn; dwa tygodnie później zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Pięciu domniemanych gwałcicieli usłyszało zarzuty m.in. zabójstwa i gwałtu; grozi im dożywocie. Szósty sprawca nie ukończył 18 lat i stanie przed sądem dla nieletnich.

W reakcji na te wydarzenia i późniejsze demonstracje władze Indii ogłosiły szereg inicjatyw, które mają uczynić stolicę kraju Delhi bezpieczniejszą dla jej mieszkanek, oraz utworzyły specjalną komisję, która ma opracować propozycje zmian w prawie dotyczącym przemocy seksualnej.

Średnio co 14 godzin w Delhi dochodzi do gwałtu, a w całych Indiach kobiety narażone są na zastraszanie i przemoc o podłożu seksualnym - wynika z oficjalnych statystyk.

Czytaj więcej w Money.pl
Tłum w Delhi oddaje cześć ofierze gwałtu Setki mieszkańców stolicy Indii, Delhi, wyszły w sobotę na ulice miasta.
Została brutalnie zgwałcona. Zmarła w nocy Premier Indii Manmohan Singh wyraził w sobotę głęboki smutek po śmierci ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań.
Po tym zbiorowym gwałcie mają już dość Mieszkańcy New Delhi wyrażają gniew z powodu brutalnego gwałtu zbiorowego na młodej kobiecie.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz