Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ekologia
02.11.2014 08:20

Gwałtowne demonstracje po śmierci ekologa w innym proteście

W Nantes na zachodzie Francji niektórzy protestujący obrzucali policję koktajlami Mołotowa i wyrwanymi znaki drogowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Gwałtowny obrót przybrały demonstracje zorganizowane wczoraj w Nantes i Tuluzie tydzień po śmierci młodego ekologa, który zginął w starciach z siłami porządkowymi w czasie protestu przeciwko budowie tamy w południowej Francji.

Premier Manuel Valls _ z całą stanowczością _ potępił _ celowy wybuch przemocy _, którą nazwał _ obrazą dla pamięci Remiego Fraisse'a _, 21-letniego ekologa. Zginął on 25 października w czasie starć z funkcjonariuszami na budowie kontrowersyjnej tamy Sivens w pobliżu Lisle-sur-Tarn; prace budowlane od tego czasu zawieszono.

Obie wczorajsze manifestacje, z których każda zgromadziła według policji ok. 600 uczestników, zostały zwołane na wezwanie ruchów radykalnych i antykapitalistycznych w proteście przeciwko śmierci młodego mężczyzny.

W Nantes na zachodzie Francji niektórzy protestujący obrzucali policję koktajlami Mołotowa i wyrwanymi znaki drogowymi. W Tuluzie, w południowo-zachodniej części kraju, wśród w większości pokojowych demonstrantów znaleźli się ludzie, którzy rozbijali witryny banków i niszczyli publiczną własność. W starciach w obu miastach rannych zostało wiele osób, a co najmniej 34 aresztowano.

Demonstracje odbyły się także w innych miastach Francji, m.in. Dijon, Montpellier, Amiens, Lille, Bordeaux i Awinionie. W odróżnieniu od manifestacji w Tuluzie i Nantes, miały spokojny przebieg.

Według pierwszych ustaleń śledztwa Remi Fraisse zginął w następstwie wybuchu granatu rzuconego przez żandarmów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna ofiara wielkich fal u wybrzeży Francji Mężczyzna zaginął dokładnie w tym samym miejscu, w którym przedwczoraj ocean porwał kobietę.
Rekordowe zanieczyszczenie powietrza w... Czubek Wieży Eiffela tonie w sinym obłoku. Władze apelują, aby dzieci i osoby cierpiące na dolegliwości górnych dróg oddechowych pozostały w domach.
Kolejne radykalne manifestacje we Francji Obie manifestacje, z których każda zgromadziła według policji ok. 600 uczestników, zostały zwołane na wezwanie ruchów radykalnych i antykapitalistycznych w proteście przeciwko śmierci młodego mężczyzny.
Tagi: ekologia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz