Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gwałt na fotoreporterce w Indiach. Sprawcy zostali skazani

0
Podziel się:

Sąd ukarał pięciu mężczyzn, którzy w sierpniu zaatakowali brytyjską reporterkę w Bombaju.

Gwałt na fotoreporterce w Indiach. Sprawcy zostali skazani
(mckaysavage/CC/Flickr)
bEDcJvzF

Indyjski sąd uznał dziś pięciu mężczyzn za winnych zbiorowego gwałtu w Bombaju na młodej fotoreporterce, który pod koniec sierpnia wywołał w kraju kolejną falę oburzenia. Bombaj był uważany za najbezpieczniejsze dla kobiet miasto w Indiach.

Czterech dorosłych mężczyzn oskarżono m.in. o gwałt zbiorowy i bezprawne uwięzienie. Piąty podejrzany, który w chwili popełnienia przestępstwa 22 sierpnia był nieletni, stanął przed sądem dla młodocianych i również usłyszał zarzuty - poinformował rzecznik policji w Bombaju.

23-letnia indyjska fotoreporterka została zgwałcona, gdy w opuszczonej fabryce wraz z kolegą robiła zdjęcia dla jednego z czasopism. Napastnicy rozdzielili parę, a towarzysza kobiety pobili.

bEDcJvzH

Zgwałcona fotoreporterka z wieloma obrażeniami przez tydzień przebywała w szpitalu w Bombaju.

W grudniu ubiegłego roku Indiami wstrząsnął brutalny gwałt na 23-letniej studentce w stolicy kraju Delhi. Sześciu mężczyzn zwabiło kobietę i jej przyjaciela do autobusu. W pojeździe kilkakrotnie zgwałcili kobietę, zadali jej obrażenia wewnętrzne metalowym prętem i dotkliwie pobili jej towarzysza, po czym wyrzucili nagie i półprzytomne ofiary na drogę. Z powodu odniesionych obrażeń wewnętrznych kobieta zmarła w dwa tygodnie później w szpitalu w Singapurze.

W tym miesiącu czterech sprawców tego gwałtu zostało skazanych na karę śmierci. Piąty ze sprawców, wówczas niepełnoletni, a obecnie 18-letni, został w sierpniu skazany na trzy lata więzienia. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.

Po grudniowym gwałcie rząd Indii wprowadził surowsze kary za przestępstwa na tle seksualnym, ale nie zgodził się zmienić przepisów prawa dla nieletnich i przywrócić poprzedniego wieku dojrzałości, czyli 16 lat; obecnie jest to 18 lat.

bEDcJvzN
Czytaj więcej w Money.pl
Dożywocie dla sprawców zbiorowego gwałtu Sześciu Indusów sądzonych w sprawie zbiorowego gwałtu na 39-letniej szwajcarskiej turystce zostało dzisiaj skazanych - podała indyjska agencja PTI.
Sąsiad-gwałciciel więził pięciolatkę 40 godzin Trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy w sprawę zamieszana jest więcej niż jedna osoba.
Już nie chcą jeździć do Indii. Boją się gwałtów W ciągu trzech miesięcy w Indiach aż o 25 procent spadła liczba zagranicznych turystów. Wszystko przez serię gwałtów, napaści seksualnych i morderstw kobiet.
bEDcJvAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)