Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna komentuje aferę podsłuchową

0
Podziel się:

Polityk Platformy Obywatelskiej obawia się kolejnych, kompromitujących nagrań.

Grzegorz Schetyna komentuje aferę podsłuchową
(PAP/Paweł Supernak)

Grzegorz Schetyna nie jest zaskoczony brakiem decyzji personalnych w związku z afera podsłuchową. Jego zdaniem, cała afera wygląda jak polityczny szantaż.

Polityk PO mówi, że skoro można spodziewać się kolejnych nagrań, to premier woli poczekać z decyzjami do czasu zakończenia całej afery.

_ - Trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że będzie podejmował decyzje personalne po każdym weekendzie, bo wtedy to niepoważnie świadczyłoby o państwie _ - stwierdził Schetyna.

Dodał, że trudny czas trzeba przetrwać, zacisnąć zęby i _ poczekać, aż wszystko się wyleje, nawet jeśli ma boleć czy niezbyt ładnie pachnieć _.

Grzegorz Schetyna uważa, że nie będzie wcześniejszych wyborów ani też innych ruchów proponowanych przez opozycję, które wyglądają jak _ political fiction _.

Twierdzi, że opozycja nie jest w stanie tego zrobić, choć jest to elementarz polityczny. Zaznaczył, że jeśli nic się nie zmieni, to opozycja nie będzie miała do końca kadencji nic do powiedzenia.

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych jest przekonany, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski swoją wypowiedź dotyczącą sojuszu z USA jakoś wyjaśni.

Podkreślił, że ucieszyła go błyskawiczna reakcja ambasadora Stanów Zjednoczonych Stephen'a Mulle'a, że stosunki z Polską są świetne, co pokazuje obecność polskich żołnierzy, a nasz sojusz jest silny i trwały.

Grzegorz Schetyna przyznał, że podczas wczorajszej wizyty w Berlinie był pytany o o wypowiedź szefa dyplomacji.

Jutro w Sejmie premier przedstawi informację na temat afery taśmowej. Po nim przewidziane są 10-minutowe wystąpienia klubów. Będą dopuszczone pytania z sali. Według Ewy Kopacz, w związku z tym środowy, drugi dzień posiedzenia Sejmu może potrwać do 2.00 w nocy.

W związku z podsłuchami dotyczącymi najważniejszych polityków, od ubiegłego wtorku trwa śledztwo w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
ABW "demoluje redakcję" Wprost i zostawia teczkę Agenci ABW, prokurator i policja wyszli z redakcji. _ Kilku funkcjonariuszy rzuciło się na mnie _ - powiedział redaktor naczelny tygodnika.
Kolejny zatrzymany w aferze podsłuchowej. Latkowski zeznawał Redaktor naczelny Wprost, przekazał prokuratorowi wszystkie pliki z podsłuchanych rozmów najważniejszych polityków.
PSL naciska na Tuska. Będzie głęboka korekta rządu? Dziś spotkanie premiera z szefem ludowców w sprawie ujawnionych przez _ Wprost _ nagrań rozmów polityków. Jutro głosowanie nad przyszłością rządu PO-PSL w Sejmie?
Afera podsłuchowa. Kiedy koniec śledztwa? - Przekroczenie tego terminu byłoby złe dla państwa i dla służb - ocenił minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)