Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Nowakowski szefem PO w Lublinie. Kto w regionie?

0
Podziel się:

Wybory do regionalnych struktur PO zapowiedziane zostały na 26 października.

Grzegorz Nowakowski szefem PO w Lublinie. Kto w regionie?
(Bartosz Krupa/East News)
bEEbFzzF

Pełnomocnik prezydenta miasta Grzegorz Nowakowski został nowym przewodniczącym struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Start na regionalnego szefa PO zapowiedział minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński (na zdjęciu).

Na zjeździe delegatów PO w Lublinie Nowakowski był jedynym kandydatem na szefa miejskich struktur. Otrzymał 126 głosów, 28 delegatów było przeciwko jego kandydaturze, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Nowakowski powiedział, że jego celem będzie odbudowa struktur lubelskiej Platformy, budowa jedności w partii i reelekcja obecnego prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka w wyborach samorządowych w 2014 roku. "Nie mamy dużo czasu. Ta praca musi się rozpocząć już niebawem. Zrobimy wszystko, aby Krzysztof Żuk w dalszym ciągu sprawował funkcję prezydenta, bo jest doskonałym gospodarzem" - podkreślił.

bEEbFzzH

Jak podał Nowakowski, dwa lata temu PO miała w Lublinie ponad 700 członków, a obecnie jest ich 338, którzy opłacili składki i wzięli udział w wyborach. "Zrobię wszystko, aby odbudować ten potencjał Platformy, który był przed laty" - dodał nowy szef PO w Lublinie.

Nowakowski jest społecznym pełnomocnikiem prezydenta Lublina ds. budownictwa mieszkaniowego. Ma stopień doktora nauk technicznych, zajmuje się administrowaniem nieruchomościami. Do Platformy Obywatelskiej należy od 10 lat, jest szefem największego koła tej partii w dzielnicy Czuby.

Lubelski zjazd PO odbył się później niż inne powiatowe zjazdy w kraju, ponieważ na posiedzeniu zarządu miejskiego, który pierwotnie miał wyznaczyć termin, nie było kworum. Zjazd został zwołany dopiero przez przewodniczącego zarządu regionu. Lubelski zarząd miejski PO nie miał przewodniczącego od lutego tego roku.

Na wtorkowym zjeździe zamiar ubiegania się funkcję szefa zarządu regionu lubelskiego tej partii ogłosił minister skarbu państwa, poseł z Lubelszczyzny, Włodzimierz Karpiński. Delegaci przyjęli jego deklarację owacjami. Obecnego przewodniczącego zarządu regionu PO pos. Stanisława Żmijana na zjeździe nie było.

bEEbFzzN

Wybory do regionalnych struktur PO zapowiedziane zostały na 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEbFzAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)