Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
11.06.2012 19:18

Gruzja. Szef armii przyjechał do Polski

Transformacja sił zbrojnych, reforma dowództw i udział w operacjach zagranicznych były tematem rozmów w MON i BBN przebywającego w Polsce szefa Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Gruzji gen. broni Dewi Czankotadzego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shioshvili/CC/Flickr)

Transformacja sił zbrojnych, reforma dowództw i udział w operacjach zagranicznych były tematem rozmów w MON i BBN przebywającego w Polsce szefa Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Gruzji gen. broni Dewi Czankotadzego.

Czankotadze rozpoczął trzydniową oficjalną wizytę na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysława Cieniucha - poinformował zespół prasowy SGWP. Tematem rozmów sztabowych były doświadczenia z transformacji sił zbrojnych i zaangażowanie polskiego wojska w operacje za granicą. Z gruzińskim generałem spotkał się także wiceminister obrony Zbigniew Włosowicz.

Szefa sztabu gruzińskich sił zbrojnych przyjął również zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zdzisław Lachowski. Jak podało BBN, spotkanie dotyczyło dotychczasowego przebiegu i perspektyw dwustronnej współpracy wojskowej między Polską i Gruzją.

BBN podkreśliło, że Gruzja jest najważniejszym partnerem Polski na Południowym Kaukazie, a Polska wspiera jej wysiłki na rzecz zbliżenia do wspólnoty transatlantyckiej, starając się powiązać współpracę wojskową z potrzebami Gruzji wynikającymi z programu dostosowania sił zbrojnych tego państwa do wymogów NATO. Wiceszef BBN i Czankotadze rozmawiali także o priorytetach modernizacji sił zbrojnych Polski i Gruzji oraz planowanych reformach w systemach dowodzenia oraz szkolnictwa obu armii.

W programie pobytu gruzińskiej delegacji jest także wizyta w Akademii Obrony Narodowej, Dowództwie Operacyjnym i w 2. Korpusie Zmechanizowanym.

Kontakty resortów obrony Polski i Gruzji reguluje dwustronne porozumienie o współpracy w dziedzinie wojskowej z 1996 r.

Polscy obserwatorzy uczestniczą w misjach ONZ, OBWE i UE w Gruzji. Polski oficer zajmuje też stanowisko w Biurze Łącznikowym NATO w Tbilisi.

Czytaj więcej w Money.pl
Saakaszwili ma groźnego konkurenta. Kogo? W drugim mieście Gruzji, odbyła się wielotysięczna manifestacja zwolenników gruzińskiego miliardera Bidziny Iwaniszwilego.
Rosja się nie ugnie. Gruzja zagrożona? Rosja i Gruzja dyskutują w Genewie o sprawach bezpieczeństwa i kwestiach humanitarnych.
Prezydent Gruzji jak Putin. Clinton ostrzega Sekretarz stanu USA zaapelowała do władz Gruzji o zagwarantowanie, że wybory prezydenckie w tym kraju będą wolne i uczciwe.
Tagi: gruzja, armia, mon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz