Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupiński: związki partnerskie to nie wrota piekielne

0
Podziel się:

Poseł liczy na merytoryczną dyskusję w tej sprawie i skierowanie projektu PO do prac w komisji.

Grupiński: związki partnerskie to nie wrota piekielne
(East News)

*Projekt o związkach partnerskich autorstawa PO nie otwiera wrót do piekieł. To zapewnienie szef klubu parlamentarnego Platformy Rafała Grupińskiego. *

Poseł, który był gościem radiowej Jedynki powiedział, że liczy na merytoryczną dyskusję w tej sprawie i skierowanie projektu do prac w komisji. _ - Zależałoby mi bardzo na ich przyjęciu. Przychylnie mówił o nich premier i prezydent - _ powiedział Grupiński.

Poseł Rafał Grupiński przypomniał, że dziś w Polsce żyje 300 tysięcy par w trwałych związkach partnerskich i to właśnie z myślą o nich PO przygotowała szereg rozwiązań prawnych. _ - Nasza ustawa mówi o umowie o związku partnerskim. Nie jest to pseudo związek małżeński tylko umowa - _ tłumaczył polityk PO.

Posłowie w sumie mają przedyskutować trzy projekty dotyczące związków partnerskich i ich statutu. Osobne projekty przygotowały PO, SLD oraz Ruch Palikota. Poseł Grupiński pytany o to, czy Platforma będzie chciała omówić swój projekt na końcu odpowiedział, że o kolejności głosowań decyduje prezydium Sejmu.

Zaprzeczył medialnym doniesieniom, jakoby PO chciała dyskutować o swoich rozwiązaniach na końcu - gdy już przepadną inne projekty - i dzięki temu zdobędzie poparcie dla swoich pomysłów.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)