Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupiński nie może zasiadać w komisji etyki

0
Podziel się:

Według PiS przewodniczący klubu Platformy wielokrotnie obrażał polityków
PiS, ostatnio miał "ciężko znieważyć" wiceprezesa partii Antoniego Macierewicza.

Grupiński nie może zasiadać w komisji etyki
(East News)

Szef klubu PO Rafał Grupiński nie może zasiadać w sejmowej komisji etyki - uważają posłowie PiS. Według nich przewodniczący klubu Platformy wielokrotnie obrażał polityków PiS, ostatnio miał _ ciężko znieważyć _ wiceprezesa partii Antoniego Macierewicza.

Na środowym posiedzeniu komisja etyki ma zająć stanowisko wobec kandydatury Grupińskiego na członka Komisji Etyki Poselskiej.

Jak poinformował we wtorek podczas konferencji w Sejmie zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wystosował dwa pisma: do szefa komisji etyki Franciszka Stefaniuka (PSL) i marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

W piśmie do szefa komisji etyki Błaszczak prosi o rozpatrzenie przez nią poniedziałkowej wypowiedzi Grupińskiego z radia RMF FM i przytacza wymianę zdań polityka PO z prowadzącym program dziennikarzem.

_ Przyjdzie następny szaleniec za jakiś czas do władzy i uzna, że ponieważ Antoni Macierewicz nie został w żaden sposób rozliczony ani ukarany, to on też może teraz rozwiązać cały wywiad, kontrwywiad polski, wystawić Polskę na wielkie niebezpieczeństw _ - mówił Grupiński. _ Powiedział pan 'następny szaleniec', a tym pierwszym szaleńcem...? _ - dopytywał dziennikarz. - _ Jest Antoni Macierewicz, no bo o nim mówimy _ - odpowiedział Grupiński.

_ - Z ust posła Grupińskiego padły więc pod adresem pana posła Antoniego Macierewicza słowa, mające charakter ciężkiej zniewagi, nie licujące z powagą Sejmu RP i wprost naruszające godność osoby, której dotyczyły _ - uznał Błaszczak we wniosku do komisji etyki.

Z kolei w piśmie do Kopacz Błaszczak zaznacza, że w związku z tym, że Grupiński _ ciężko uchybił _ zasadom etyki poselskiej, nie powinien kandydować do komisji etyki. Szef klubu PiS podkreślił, że członkiem tej komisji powinna być osoba _ o nieposzlakowanej opinii i wysokim autorytecie moralnym _.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS przeciw nowelizacji ustawy o Lasach Wpłata przez Lasy Państwowe do budżetu 1,6 mld zł, co zakłada nowela ustawy o lasach, jest de facto podatkiem, jest zatem niekonstytucyjna - twierdzą senatorowie.
PiS idzie po władzę. Jest nowy sondaż Partia Jarosława Kaczyńskiego coraz wyraźniej dystansuje rywali, a szczególnie... .
Szef PiS wie, jak "okiełznać korupcję" - _ Demokracja jest zagrożona przez korupcję, rozkład państwa, to wszystko co jest częścią systemu Donalda Tuska _ - grzmi Jarosław Kaczyński.
PiS chce zgłosić 100 poprawek dla budżetu Zgodnie z uchwalonym w grudniu przez Sejm budżetem na 2014 r. deficyt w tym roku ma nie przekroczyć 47 mld 655 mln 145 tys.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)