Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupiński do PiS: Nie cieszcie się z sukcesu

0
Podziel się:

Szef klubu PO zapowiada powtórkę z koalicji rządowej na poziomie województw.

Grupiński do PiS: Nie cieszcie się z sukcesu
(Krzysztof Jastrzebski/East News)
bEJUtCFx

Rafał Grupiński twierdzi, że jego partia i tak może utrzymać władze w wielu sejmikach wojewódzkich.

Szef klubu PO mówił w radiowej Jedynce, że choć Platforma prawdopodobnie przegrała te wybory w skali ogólnopolskiej, korzystny wynik uzyskał PSL. A to może oznaczać powtórkę z koalicji rządowej na poziomie województw.

Szef klubu PO przyznał jednak, że wstępny wynik jego partii pokazuje konieczność większego zabiegania o poparcie wyborców. Dotyczy to zwłaszcza ściany wschodniej, gdzie PiS ma wysokie poparcie, mimo że _ wiele zostało zrobione _ w tej części kraju.

bEJUtCFz

Platforma chce też zabiegać o głosy młodzieży, która - zdaniem posła Grupińskiego - w znacznej części poparła PiS, bo nie pamięta rządów tej partii.

Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobył 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce przypadło PO, która zanotowała wynik na poziomie 27,3 procent. Trzecie jest PSL z wynikiem 17 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m326449.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oto-najwieksi-wygrani-i-najwieksi-przegrani,196,0,1659588.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oto najwięksi wygrani i najwięksi przegrani wyborów Wiadomo kto wygrał, a kto przepadł w wyborach do sejmików wojewódzkich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/m326448.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyniki-wyborow-na-razie-tylko-czastkowe-byla,140,0,1659532.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wyniki wyborów na razie tylko cząstkowe. Była awaria systemu, trzeba go było zresetować Mamy kłopoty z liczeniem głosów, dysponujemy jedynie bardzo cząstkowymi wynikami głosowania - informują przedstawiciele PKW.
bEJUtCGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)