Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Greenpeace okradziony w Murmańsku. Zabrali im klatkę z protestu

0
Podziel się:

Ekolodzy z rosyjskiej organizacji Greenpeace zamierzają przez cały dzień protestować przed budynkiem sądu w Murmańsku, domagając się uwolnienia załogi Arctic Sunrise.

Greenpeace okradziony w Murmańsku. Zabrali im klatkę z protestu
(PAP/EPA)
bFeXtkhx

W Murmańsku nieznani sprawcy próbowali nie dopuścić do pikiety Greenpeace. Ukradli klatkę ustawioną przed budynkiem sądu, w którym odbywają się rozprawy załogi statku Arctic Sunrise.

Na zdjęciu: Demonstracja przeciw uwięzieniu aktywistów Greenpeace w Rosji.

Ekolodzy z rosyjskiej organizacji Greenpeace zamierzają przez cały dzień protestować przed budynkiem sądu w Murmańsku, domagając się uwolnienia załogi Arctic Sunrise. Zamierzali pojedynczo siedzieć w klatce, symbolizującej więzienną celę. Dziś rano grupa zamaskowanych mężczyzn ukradła im ten rekwizyt.

bFeXtkhz

- _ Nie przerwiemy naszej akcji protestacyjnej _ - zapowiadają działacze Greenpeace i przypominają, że podobne akcje solidarności odbywać się będą w wielu miastach, na całym świecie.

W Murmańskim areszcie przetrzymywanych jest 30 osób, którym Komitet Śledczy zarzuca piractwo. - _ To absurdalny zarzut _ - przekonuje szef kremlowskiej rady do spraw praw człowieka Michaił Fiedotow.

Uwolnienia załogi Arctic Sunrise domagają się międzynarodowe organizacje, a także część laureatów pokojowej nagrody Nobla. Ci ostatni wysłali już w tej sprawie list do prezydenta Władimira Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel niepokoi się o członków Greenpeace Dziś niemiecka kanclerz rozmawiała z Władimirem Putinem.
Nobliści apelują do Putina. Bronią Greenpeace Nobliści apelują w liście do Putina o zrobienie wszystkiego, co możliwe, by przesadne zarzuty piractwa wobec działaczy Greenpeace'u, fotografa i kamerzysty zostały uchylone.
Jest decyzja w sprawie ekologów Greenpeace Sąd Obwodowy w Murmańsku oddalił pierwsze dwie skargi zagranicznych aktywistów międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace na decyzje Sądu Rejonowego w tym mieście.
bFeXtkia
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)