Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w grecji
28.05.2012 11:29

Grecja: Strajk dziennikarzy paraliżuje media

W Grecji rozpoczął się 24-godzinny strajk dziennikarzy. Stacje radiowe i telewizyjne nie przekazują serwisów informacyjnych. Jutro nie ukażą się gazety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(action press/East News)

W Grecji w wyniku rozpoczętego dzisiaj 24-godzinnego strajku dziennikarzy stacje radiowe i telewizyjne nie przekazują serwisów informacyjnych. Świeże wiadomości nie są też zamieszczane w internecie. Jutro nie ukażą się w Grecji gazety.

Strajkujący dziennikarze domagają się utrzymania zatrudnienia i protestują przeciwko cięciom płac.

Większość stacji telewizyjnych i radiowych, a także oficjalna agencja prasowa ANA nie rozpowszechniały dziś żadnych informacji, a ich strony internetowe nie były aktualizowane; we wtorek nie ukaże się prasa codzienna.

Udział w strajku, który rozpoczął się o godz. 5 rano (godz. 4 czasu polskiego), jest obowiązkowy dla greckich dziennikarzy, którym - w razie odmowy - grożą sankcje ze strony związków zawodowych.

Wszystkie greckie syndykaty dziennikarskie ogłosiły strajk, aby domagać się _ podpisania godnych układów zbiorowych _ i _ utrzymania zatrudnienia _ w sytuacji, gdy od 2010 roku zlikwidowano w sektorze cztery tysiące miejsc pracy.

Według związków zawodowych szefowie mediów zawierają nowe umowy z zatrudnionymi dziennikarzami, zmniejszając w nich zarobki pracowników o 20-30 procent.

W ostatnich latach z greckiego rynku znikły trzy dzienniki, w tym dwie znaczące gazety lewicowe, _ To Vima _ i _ Eleftherotypia _, oraz prywatna telewizja Alter.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty nie gasną. Wstrzymają pomoc? Kierowcy autobusów, motorniczowie tramwajów i metra oraz taksówkarze protestują w Atenach przeciw cięciom.
Strajk w Grecji. Ucierpiało 10 tysięcy osób W wyniku strajku ucierpiało 10 tysięcy pasażerów. Większość autobusów kursuje z dużym opóźnieniem.
Proszą greckich marynarzy, by nie strajkowali Protest przed prawosławną Wielkanocą i na początku sezonu turystycznego uderza też w eksport rolny z greckich wysp.
Tagi: protesty w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz