Notowania

cezary grabarczyk
28.01.2015 08:11

Grabarczyk o aferze więziennej na A2

Cezary Grabarczyk nie widzi związku między dymisją szefa Służby Więziennej a sprawą opisaną przez Newsweek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski / East News)

Cezary Grabarczyk nie widzi związku między dymisją szefa Służby Więziennej a sprawą opisaną przez Newsweek. Chodzi o zarzuty skierowania do budowy autostrady A2 więźniów, którzy pracowali dla jednej z firm za darmo.

Szef ministerstwa sprawiedliwości podkreślił w radiowej Jedynce, że generał Jacek Włodarski złożył dymisję z powodów osobistych, a on podjął decyzję, że przekaże to odwołanie do podpisu premier Ewy Kopacz.

Cezary Grabarczyk tłumaczył, że zgodnie z prawem więźniowie w ramach resocjalizacji mogą być skierowani do pracy poza zakładem karnym. Może to być także praca nieodpłatna.

Zaznaczył, że przeprowadzona w 2013 roku postępowanie wyjaśniające Służby Więziennej wykazało, że w tym przypadku uchybienia zostały stwierdzone na poziomie jednostek penitencjarnych, w których byli osadzeni więźniowie. Dodał, że sprawa ta pojawiła się zanim on objął stanowisko ministra sprawiedliwości.

Newsweek napisał, że generał Jacek Włodarski _ załatwił _ prywatnej firmie skierowanie więźniów do prac przy budowie autostrady . Miało to uratować firmę kolegi generała Włodarskiego przed wysokimi karami za niedotrzymanie terminów kontraktu.

Czytaj więcej w Money.pl
Komornik przekroczył swoje uprawnienia? Minister Sprawiedliwości Cezary Grabarczyk zawiesił w czynnościach asesora komorniczego z kancelarii przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście
Będzie więcej grzywien i kar więzienia Jest to największa zmiana prawa od 18 lat. Głównym celem ma być przede wszystkim doprowadzenie do częstszego stosowania kar ograniczenia wolności.
Polacy nie korzystają z mediacji. Będą zmiany? Wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn powiedział, że zachętą do korzystania z mediacji może stać się obniżenie kosztów sądowych lub nawet całkowite zwolnienie stron od takich kosztów.
Tagi: cezary grabarczyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz