Notowania

protest taksówkarzy
23.05.2012 09:14

Gowin zaskoczony protestem taksówkarzy

Według ministra sprawiedliwości, taksówkarze "dają się podżegać swoim związkowcom".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Damian Klamka/East News)

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin jest zaskoczony protestem taksówkarzy, którzy sprzeciwiają się deregulacji, bo - według niego - propozycje resortu w ich sprawie są _ bardzo łagodne _.

Według projektu kandydaci na taksówkarzy nie musieliby już odbywać kursu i zdawać egzaminu z topografii miasta, przepisów porządkowych i prawa pracy. Dla wykonywania tego zawodu pozostałby zaś obowiązek niekaralności.

Gowin powiedział dziś w Radiu Zet, że resort - za radą m.in. prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - chciałby pozostawić decyzję o egzaminach w gestii samorządów. _ Prezydenci powiedzieli mi, że nie musi być tak, że w każdej sprawie decyduje rząd; zostawcie tę decyzję w naszych rękach _ - dodał.

_ - Mam wrażenie, że ogromna większość taksówkarzy nie zna tych propozycji, tylko dają się podżegać swoim związkowcom _ - oświadczył minister.

Pytany o ewentualne protesty taksówkarzy podczas Euro 2012, Gowin odparł, że bardzo by się tym zdziwił, bo byłby to _ przejaw kompletnej nieodpowiedzialności _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zablokowali duże miasto. Rozjuszył ich minister Kilkuset krakowskich taksówkarzy protestowało przeciwko projektowi deregulacji ich zawodu, który ogłosił minister Jarosław Gowin.
Setki taksówkarzy paraliżują duże miasto Kolumna taksówek powoli porusza się głównymi ulicami miasta, co powoduje duże utrudnienia w ruchu.
Chcą udobruchać turystów. Jeżdżą za darmo Protestujący taksówkarze, chcąc udobruchać zagranicznych turystów, którym strajki dezorganizują wakacje w Grecji.
Tagi: protest taksówkarzy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2019

loloOj bidulek, poczekaj, dopiero się zacznie, aż was coś trafi ze strachu. Szykuje się petarda na PIS.

Rozwiń komentarze (1)