Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin wierzy w odrzucenie poprawek ograniczających deregulację

0
Podziel się:

- Wierzę, że wszystkie poprawki, które ograniczają deregulację, zostaną
odrzucone
- powiedział w Sejmie minister sprawiedliwości.

Gowin wierzy w odrzucenie poprawek ograniczających deregulację
(Piotr Charchula/Reporter)

Wierzę, że wszystkie poprawki, które ograniczają deregulację, zostaną odrzucone - powiedział w Sejmie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Jego zdaniem wniosek SLD o odrzucenie projektu ustawy deregulacyjnej pokazuje, że jest on dobry.

Sejm ma dyskutować nad rządowym projektem pierwszej ustawy deregulacyjnej, która ma ułatwiać dostęp do kilkudziesięciu zawodów, w tym m.in.: notariusza, komornika, adwokata, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, taksówkarza i geodety. W marcu prace nad projektem zakończyła nadzwyczajna komisja do rozpatrzenia ustaw deregulacyjnych. Komisja rekomenduje Sejmowi uchwalenie projektu.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, pytany w Sejmie, czy obawia się odrzucenia projektu lub wprowadzenia poprawek ograniczających deregulację, powiedział, że wierzy w odrzucenie tych zmian przez Sejm.

_ - Wniosek ze strony SLD o odrzucenie traktuję jako potwierdzenie tego, że to jest dobry projekt. Natomiast te liczne poprawki posłów mnie nie martwią o tyle, o ile zmierzają one do pogłębienia deregulacji. Wierzę, że wszystkie te poprawki, które ograniczają deregulację, tak jak to się działo podczas posiedzenia komisji, zostaną odrzucone _ - powiedział Gowin.

Gowin napisał także na blogu, że _ deregulować próbowali już wszyscy: AWS, UW, SLD, PiS... Nikomu jednak się nie udało _. _ Opór korporacji zawodowych broniących swoich niesprawiedliwych przywilejów, włoski strajk urzędników, którym obecny system licencji i koncesji daje ogromną władzę, podatność partii na syrenie śpiewy lobbystów - wszystko to brało górę nad zdrowym rozsądkiem ekonomicznym i potrzebami rynku pracy _ - napisał Gowin.

Całkowitemu otwarciu zawodów sprzeciwia się, oprócz partii opozycyjnych, także współrządzący PSL. Ludowcy nie chcą całkowitego otwarcia zawodu przewodnika miejskiego - dziś złoży w tej sprawie poprawkę do projektu ustawy deregulacyjnej przygotowanego przez resort sprawiedliwości. Stanowisko ludowców popiera część posłów PO.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają znacznie skrócić sądowe procesy Rządowy projekt nowelizacji Kodeksu postępowania karnego oraz kilku innych ustaw obejmuje łącznie blisko 300 zmian przepisów.
Będzie łatwiej o pracę w tych zawodach Sejmowa komisja ds. projektów deregulacyjnych zarekomendowała dzisiaj do dalszych prac legislacyjnych projekt nowelizacji ustaw mających ułatwić dostęp do 50 zawodów, czyli tzw. I transzę deregulacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)