Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska prawica
13.11.2012 08:24

Gowin przeciwny delegalizacji prawicowych ugrupowań

Minister sprawiedliwości wskazał kto jest winny temu, że Rosjanie nie zwrócili nam wraku Tupolewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Damian Klamka/East News)

Ruch Narodowy nie będzie popularny wśród Polaków - uważa Jarosław Gowin. Gość Jedynki odniósł się do zapowiadanego przez część ugrupowań prawicowych powołania nowej siły politycznej.

Minister sprawiedliwości uważa jednak, że proponowane przez Ruch Narodowy poglądy nie spodobają się Polakom między innymi dlatego, że istnieje na scenie politycznej silna partia prawicowa.

Jarosław Gowin sprzeciwia się pomysłowi SLD, żeby zdelegalizować ONR - jednego z organizatorów Marszu Niepodległości z 11 listopada._ - Nie widzę potrzeby delegalizacji. To byłby zamach na demokrację - _ uważa minister.

_ - Nie obawiam się skrajnych haseł. Nacjonalistyczne hasła nie zdobędą u nas posłuchu. Antidotum dla nich jest konserwatywna prawica w postaci Prawa i Sprawiedliwości - _ dodaje Jarosław Gowin.

Minister sprawiedliwości uważa, że warto powrócić do pomysłu zakazu zasłaniania twarzy podczas zgromadzeń publicznych. Taki pomysł wysunął jakiś czas temu prezydent, ale nie uzyskał poparcia parlamentu.

Minister o deregulacji i wrakuMinister sprawiedliwości dodał, że deregulacja ułatwi tworzenie nowych miejsc pracy, przez co Polacy będą mniej skłonni popierać radykalne organizacje.

Ponadto, komentując argumentację Rosjan, którzy nie chcą oddać wraku Tupolewa, minister uznał, że jest skandaliczna. Jarosław Gowin nie zgadza się z twierdzeniami strony rosyjskiej, według której wraku i czarnych skrzynek samolotu nie można zwrócić, gdyż są dowodami w prowadzonym postępowaniu. Według ministra sprawiedliwości, decyzję w sprawie zwrotu wraku może podjąć tylko prezydent Rosji Władimir Putin.

Jarosław Gowin podkreślił, że wrak ma dla Polaków znaczenie symboliczne. Dodał, że zgadza się z opinią Zbigniewa Brzezińskiego, zdaniem którego Rosji zależy, aby sprawa Smoleńska dzieliła Polaków, a mówienie o zamachu w Smoleńsku jest bezpodstawne. Dodał jednak, że szanuje ludzi myślących inaczej i oczekuje takiego samego szacunku wobec siebie.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD: Jawnie promują faszyzm na ulicach Polityk SLD: _ Organizacje takie jak ONR i Młodzież Wszechpolska nie powinny w żaden sposób mieć możliwości uczestniczenia w życiu publicznym _.
Antyfaszyści mają konkurencję. Oni też pójdą Narodowcy szykują się do corocznego marszu, ale nie chcą zdradzać szczegółów trasy. Kto wyjdzie im naprzeciw?
Tagi: polska prawica, Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz