Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska razem
31.05.2014 14:05

Gowin: Polska Razem kontynuuje działalność jako samodzielna partia

Polska Razem będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia - oświadczył Jarosława Gowina, lider tej formacji. Podkreślił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi na szczeblu krajowym i samorządowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Charchula/Reporter)

Gowin podkreślił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi na szczeblu krajowym i samorządowym.

Gowin podkreślił na sobotniej konferencji, że wynik Polska Razem w ostatnich wyborach do PE, choć _ nie jest satysfakcjonujący _, _ jest dobrym punktem wyjścia do dalszej działalności partii _.

Polska Razem Jarosława Gowina nie przekroczyła progu wyborczego uzyskując 223 733 głosy, co dało jej 3,16 proc. poparcia.

W Gowin w oświadczeniu poinformował, że jego formacja wystartuje na jesieni w wyborach samorządowych, a w przyszłym roku w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. _ Istniejemy formalnie od marca, teraz mamy czas na rozbudowę struktur partyjnych i przygotowanie się do wyborów samorządowych _ - stwierdził Gowin.

Struktury regionalne partii Gowina będą mogły podejmować samodzielne decyzje o wchodzeniu w koalicje z innymi ugrupowaniami i środowiskami politycznymi na szczeblu gmin i powiatów. W wyborach do sejmików wojewódzkich decyzje będą zapadały w konsultacji z władzami krajowymi partii, które mają też zdecydować, czy powstanie ogólnopolska koalicja samorządowa w wyborach do sejmików wojewódzkich, czy w każdym regionie będą to oddzielne koalicje.

_ Jesteśmy otwarci na współpracę, ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi, zarówno z partiami, jak i z niezależnymi komitetami samorządowymi _ - podkreślił lider Polski Razem. W tym kontekście wymienił: PSL, Solidarną Polskę, Kongres Nowej Prawicy, Ruch Narodowy oraz PiS.

Gowin, dopytywany przez dziennikarzy o możliwość koalicji z Platformą Obywatelską, ocenił, że nie jest to partia centroprawicowa. _ To partia przesuwana przez Donalda Tuska w kierunku typowej socjaldemokracji, to jest partia centrolewicowa _ - stwierdził. Zaznaczył jednak, że koalicje z PO na szczeblu lokalnym są możliwe i także w tym zakresie lokalne struktury partii będą miały autonomię.

Ugrupowania, z którymi Polska Razem nie zamierza budować koalicji to lewicowe partie: SLD i Twój Ruch.

Czytaj więcej w Money.pl
Solidarna Polska bez Dorna i Górskiego Decyzja dwóch posłów zaważyła o losach tego niewielkiego klubu.
Ziobro: odejście dwóch posłów to nie tragedia Według cząstkowych danych przekazanych przez PKW Solidarna Polska nie przekroczyła 5 proc. progu wyborczego w niedzielnych wyborach do PE - uzyskała 4,04 proc. głosów.
Gowin nie załamuje rąk. "Mamy propozycje" Jutro zbiera się prezydium Polski Razem. Gowin zadeklarował, że słaby wynik na pewno nie oznacza końca jego partii. Zapewnił też, że nie miał informacji, że ktoś zamierza z Polski Razem odejść.
Tagi: polska razem, Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz