Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin nie ugnie się przed sędziami

0
Podziel się:

- To bunt garstki - mówił minister sprawiedliwości i przekonywał, że Polacy maja prawo oczekiwać więcej od władzy sądowniczej.

Gowin nie ugnie się przed sędziami
(Damian Klamka/East News)
bECLjBEB

Minister sprawiedliwości nie zamierza się ugiąć przed żądaniami sędziów protestujących przeciwko likwidacji małych sądów. 74 sędziów chce na znak sprzeciwu przejść w stan spoczynku.

- _ To bunt garstki _ - mówił w radiowej Jedynce Jarosław Gowin i przekonywał, że Polacy maja prawo oczekiwać więcej od władzy sądowniczej.

Zgodę na przejście w stan spoczynku musi wydać minister sprawiedliwości. Dotychczas Jarosław Gowin odrzucił ponad 60 z 74 wniosków. Minister sprawiedliwości zasugerował w radiowej Jedynce, że także kolejne wnioski będą odrzucane.

bECLjBED
Czytaj więcej w Money.pl
Gowin: Front obrony prezesów nie chce zmian Minister sprawiedliwości ze spokojem czeka na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który rozpatruje, czy miał prawo do reorganizacji sądownictwa rejonowego.
CBA podejrzewa przestępstwo w resorcie... CBA podejrzewa, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków Ministerstwa Sprawiedliwości.
Makler bez egzaminu? To będzie plaga Nagłe zmiany na rynku dostępu do zawodów mogą klientów instytucji finansowych sporo kosztować.
bECLjBFe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)