Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin na czele komisji, która zmieni konstytucję

0
Podziel się:

W przyszłym tygodniu PO złoży wniosek o powołanie komisji konstytucyjnej.

Gowin na czele komisji, która zmieni konstytucję
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W przyszłym tygodniu Platforma Obywatelska złoży wniosek o powołanie komisji konstytucyjnej. Na jej przewodniczącego szef klubu będzie rekomendował Jarosława Gowina.

W komisji zasiądzie 17 parlamentarzystów - ośmiu z partii Donalda Tuska, sześciu z PiS, dwóch wejdzie z ramienia SLD i jeden z PSL. Rzecznik rządu Paweł Graś podkreśla, że komisja to dobre miejsce do rozmów o zmianach w konstytucji._ _

_ - Można juz ocenić, które elelmenty się sprawdzają, a które warto dopracować. Chcemy poszukać zbieżnych punktów pomiędzy koalicją a opozycją, które uda się wspólnie zmienić - _ mówił Graś.

Platforma proponuje zmniejszenie liczby posłów do 300 oraz zmniejszenie liczby senatorów. W skład Senatu mieliby prawo wchodzić także byli prezydenci. Partia Donalda Tuska chce także, aby prezydenckie weto mogło być odrzucone bezwzględną większością głosów. Teraz potrzebnych jest 3/5.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t91052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konstytucja;wedlug;po;mniej;poslow;i;slabsze;weto,121,0,586873.html) Konstytucja według PO: Mniej posłów i słabsze weto Propozycja Platformy zakłada też likwidację immunitetu parlamentarzystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t74595.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;ma;niewielkie;szanse;na;zmiane;konstytucji,159,0,559775.html) Tusk ma niewielkie szanse na zmianę konstytucji Posłowie opozycji nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian jakie wysunął premier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)