Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gowin apeluje o działania ponadpartyjne

0
Podziel się

Były minister sprawiedliwości zaapelował o jak najszybszą ponadpartyjną pracę nad projektem, który umożliwiłby izolację seryjnych zabójców, już po odbyciu przez nich kary.

Gowin apeluje o działania ponadpartyjne
(Piotr Charchula/Reporter)
bEiRmDyZ

Były minister sprawiedliwości zaapelował o jak najszybszą ponadpartyjną pracę nad projektem, który umożliwiłby izolację seryjnych zabójców, już po odbyciu przez nich kary. Przypomniał, że czasu na przyjęcie rozwiązań jest już bardzo mało.

Polityk nawiązał do tego, że rząd na wtorkowym posiedzeniu omawiał projekt ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Przepisy mają umożliwić terapię najgroźniejszych zabójców - już po odbyciu przez nich kary - do czasu aż ustaną wątpliwości, czy te osoby nie powrócą do zabijania. Zmiany są związane z tym, że za kilkanaście miesięcy więzienia zaczną opuszczać zbrodniarze, w tym seryjni zabójcy dzieci, skazani w PRL na karę śmierci, którym następnie wyroki zamieniono na 25 lat więzienia.

Według Gowina projekt omawiany na posiedzeniu rządu jest _ szansą na rozwiązanie problemu, z którym przez 25 lat nikt nie potrafił sobie poradzić _. _ - Liczę na to, że rząd skieruje projekt tej ustawy jak najszybciej do prac w parlamencie. Czasu jest już bardzo mało _ - zaznaczył.

bEiRmDzb

Apelował jednocześnie do _ wszystkich partii politycznych, by ponad podziałami partyjnymi w sprawie, w której chodzi o bezpieczeństwo dzieci, kobiet, osób bezbronnych, pracowały nad jak najszybszym przyjęciem tego projektu _.

Zdaniem Gowina problem jest _ niezwykle ważny i niezwykle pilny _. Jak argumentował na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, na początku 2014 roku _ polskie więzienia zaczną opuszczać osoby, które w czasach PRL były skazane na karę śmierci za seryjne zabójstwa, na ogół o podłożu seksualnym _.

_ - Od 25 lat wiadomo było, że te osoby opuszczą zakłady karne. Niestety w przypadku części z tych osób rokowania kryminologiczne są niedobre _ - podkreślił Gowin. Jak zaznaczył, jako minister sprawiedliwości odwiedzał więzienia, w których takie osoby są osadzone, rozmawiał z dyrektorami oraz terapeutami i często słyszał: _ On wyjdzie i zabije pierwsze napotkane dziecko _.

_ - Społeczeństwo ma prawo chronić się przed takimi ludźmi, a rząd ma obowiązek zadbać o życie i zdrowie bezbronnych osób, zwłaszcza dzieci _ - podkreślił b. szef resortu sprawiedliwości.

bEiRmDzh
Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Gowin chwali propozycje PSL-u Proponowane przez PSL zmiany spodobały się Jarosławowi Gowinowi. Koalicyjna PO jest im przeciwna.
Jest kandydatura Gowina, ale Tuska nie ma Kandydatura Jarosława Gowina na przewodniczącego PO została oficjalnie zgłoszona do komisji wyborczej Platformy, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii.
Prezydent nie wskazał swojego faworyta Prezydent mówił dziennikarzom w Krakowie, że nie jest członkiem PO i stara się zachować dystans do sporów wewnątrzpartyjnych.
bEiRmDzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)