Notowania

roman giertych
21.03.2013 22:22

Giertych żąda przeprosin. Od ojca Rydzyka

Giertych w Kropce nad i w TVN24 tłumaczył, że chodzi o wyemitowany przez Telewizję Trwam pod koniec grudnia 2012 r. materiał. Co w nim było?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mec. Roman Giertych poinformował dziś, że złożył pozew do sądu w związku z materiałem w TV Trwam, w którym - jego zdaniem - przedstawiono go m.in. jako zwolennika in vitro. _ - Domagam się od o. Tadeusza Rydzyka przeprosin i sprostowania _ - powiedział.

Giertych w _ Kropce nad i _ w TVN24 tłumaczył, że chodzi o wyemitowany przez Telewizję Trwam pod koniec grudnia 2012 r. materiał, w którym stwierdzono, że dokonał on nie tylko wolty politycznej, ale i światopoglądowej. W materiale - według Giertycha - przedstawiono go jako zwolennika in vitro, łagodzącego swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów i rezygnującego z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych.

_ - Jak można mi coś takiego imputować wbrew faktom, wbrew oczywistemu stanowisku, wbrew wielokrotnym wypowiedziom ws. in vitro, ochrony życia, w sprawie związków partnerskich. Wiele można mi zarzucać, ale w tej sprawie nigdy nie zmieniłem żadnego stanowiska _ - powiedział Giertych w TVN24. Jak podkreślił, informacja ta jest od początku do końca kłamliwa i jako taka narusza jego dobra osobiste.

Były wicepremier i szef Ligi Polskich Rodzin poinformował, że po wielokrotnych, nieskutecznych prośbach i apelach o sprostowanie postanowił skierować sprawę do sądu.

_ - Dzisiaj skierowałem sprawę do sądu. Nie będę dłużej czekał. Jeżeli o. Tadeusz Rydzyk uważa, że stoi ponad prawem i ponad prawdą, to zweryfikujmy to na sali sądowej. (...) Domagam się od o. Tadeusza Rydzyka przeprosin i sprostowania _ - oświadczył Giertych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rydzyk idzie do prokuratury. Za TV Trwam _ Z dokumentów jasno wynika, iż katolicki nadawca był w nieporównywalnie lepszej sytuacji finansowej niż konkurenci. _
"Intencje się nie liczą. To jest zamach na wiarę" PiS organizuje 5 czerwca w Brukseli demonstrację w obronie TV Trwam i wolności słowa. Mają w niej wziąć udział Polacy z Belgii, Holandii, Luksemburga, Francji i Niemiec.
Program in vitro. Kto z niego skorzysta? Program in vitro przewidziano dla 15 tys. par, ponieważ taka skala potrzeb wynika z szacunków - poinformował dzisiaj wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.
Tagi: roman giertych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz