Notowania

palikot
25.03.2013 17:24

Giertych wnioskuje do komisji etyki o ukaranie Palikota

Według Giertycha szef Ruchu Palikota opowiedział się za prawnym obniżeniem wieku kontaktów seksualnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech OLSZANKA/East News)

B. wicepremier, mecenas Roman Giertych zwrócił się do sejmowej komisji etyki o ukaranie Janusza Palikota za jego wypowiedź dotyczącą inicjacji seksualnej dzieci. Według Giertycha szef Ruchu Palikota opowiedział się za prawnym obniżeniem wieku kontaktów seksualnych.

W ubiegły poniedziałek Palikot mówiąc w programie _ Kropka nad i _ w TVN24 o postulacie obniżenia progu uprawniającego do otrzymania prawa do głosowania przekonywał, że do inicjacji seksualnej dochodzi już w 13. roku życia, w związku z tym należy zmienić prawo.

Pytany przez dziennikarkę, czy chciałby tego, by dzieci mogły współżyć od 13. roku życia, odpowiedział: _ A ile lat miała Jadwiga, jak została królową Polski? _

- _ Jako ojciec dwóch córek, w tym 13-latki, zwracam się do wysokiej komisji z wnioskiem o ukaranie i jednoznaczne potępienie wypowiedzi Janusza Palikota, w której polityk ten opowiedział się za obniżeniem wieku sankcjonowanych przez prawo kontaktów seksualnych _ - napisał Giertych do szefowej komisji etyki poselskiej Małgorzaty Kidawy Błońskiej (PO).

Według byłego wicepremiera Palikot opowiedział się za prawną dopuszczalnością kontaktów seksualnych z trzynastoletnimi dziećmi i tym samym realizuje postulaty środowisk pedofilskich.

Politycy Ruchu Palikota zapewnili już w piątek, że nie zamierzają proponować obniżenia wieku, w którym współżycie seksualne jest legalne. Zapowiedzieli, że będą pozywać do sądu osoby, które rozpowszechniają fałszywe informacje na ten temat.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zatruty pies Platformy". Palikot ostro o... Janusz Palikot ocenił, że przygotowane przez rząd założenia przyszłorocznego budżetu wskazują na brak koncepcji walki z zagrożeniami, jakie przynosi kryzys.
Palikot obiecuje pozwy. Za kłamstwa o... Rozenek zaznaczył, że prawnicy analizują m.in. wypowiedzi b. wicepremiera Romana Giertycha i publicysty Tomasza Terleckiego.
Giertych został prezesem, a Marcinkiewicz... Ustanowiono władze Instytutu Myśli Państwowej. Prezesem został Roman Giertych. Ponadto do zarządu weszli: były premier Kazimierz Marcinkiewicz, poseł Jarosław Jagiełło i europoseł Michał Kamiński.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz