Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gdzie Snowden? Rosjanie rozkładają ręce

0
Podziel się:

Rosyjskie media podają, że Amerykanin wyprowadził się z hotelu na moskiewskim lotnisku.

Gdzie Snowden? Rosjanie rozkładają ręce
(AP/Fotolink/East News)

Nie wiadomo gdzie obecnie jest Edward Snowden. Taką informację opublikowały rosyjskie media. Agencja RIA Novosti powołując się na pracowników strefy tranzytowej lotniska Szeremietiewo twierdzi, że Snowden wyprowadził się z tamtejszego hotelu Powietrzny Ekspres.

Snowden od 23 czerwca przebywał w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska. Przez cały czas korzystał z pokoju w hotelu dla pasażerów przelatujących przez Rosję tranzytem. Amerykanin nie mógł wjechać do Rosji, ani odlecieć do innego kraju ponieważ Waszyngton anulował mu paszport.

Przekroczenie granicy było w jego przypadku możliwe dopiero po uzyskaniu statusu uchodźcy. Snowden poprosił o azyl w kilkudziesięciu krajach, w tym w Rosji. Jednak nic oficjalnie nie wiadomo, aby takowy otrzymał.

Jego adwokat Anatolij Kuczerena twierdzi, że Amerykanin czeka na odpowiedź Federalnej Służby Emigracyjnej i jak każdemu należy mu się prawna pomoc. Tymczasem nie wiadomo gdzie obecnie przebywa Snowden. Jeśli rzeczywiście wyprowadził się z hotelu w strefie tranzytowej, to możliwe, że wreszcie wjechał do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)