Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdzie Snowden? Rosjanie rozkładają ręce

0
Podziel się:

Rosyjskie media podają, że Amerykanin wyprowadził się z hotelu na moskiewskim lotnisku.

Gdzie Snowden? Rosjanie rozkładają ręce
(AP/Fotolink/East News)
bFevVGgl

Nie wiadomo gdzie obecnie jest Edward Snowden. Taką informację opublikowały rosyjskie media. Agencja RIA Novosti powołując się na pracowników strefy tranzytowej lotniska Szeremietiewo twierdzi, że Snowden wyprowadził się z tamtejszego hotelu Powietrzny Ekspres.

Snowden od 23 czerwca przebywał w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska. Przez cały czas korzystał z pokoju w hotelu dla pasażerów przelatujących przez Rosję tranzytem. Amerykanin nie mógł wjechać do Rosji, ani odlecieć do innego kraju ponieważ Waszyngton anulował mu paszport.

Przekroczenie granicy było w jego przypadku możliwe dopiero po uzyskaniu statusu uchodźcy. Snowden poprosił o azyl w kilkudziesięciu krajach, w tym w Rosji. Jednak nic oficjalnie nie wiadomo, aby takowy otrzymał.

bFevVGgn

Jego adwokat Anatolij Kuczerena twierdzi, że Amerykanin czeka na odpowiedź Federalnej Służby Emigracyjnej i jak każdemu należy mu się prawna pomoc. Tymczasem nie wiadomo gdzie obecnie przebywa Snowden. Jeśli rzeczywiście wyprowadził się z hotelu w strefie tranzytowej, to możliwe, że wreszcie wjechał do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

bFevVGgO
KOMENTARZE
(0)