Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gangsterzy ochraniali dyskoteki. 22 zatrzymanych

0
Podziel się:

11 osób oskarżyła krakowska prokuratura o działanie w gangu zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków i przejmowaniem siłą ochrony krakowskich lokali rozrywkowych.

Gangsterzy ochraniali dyskoteki. 22 zatrzymanych
bEEEksXp

Kolejnych 11 oskarżonych odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Według prokuratury zorganizowana grupa przestępcza, kierowana przez Mariusza M., działała w Krakowie, Skawinie i innych miejscowościach Polski od marca 2012 do kwietnia 2013 roku i była związana ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

Zajmowała się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, w tym m.in. amfetaminy, mefedronu i ekstazy. Grupa przejmowała także ochronę krakowskich lokali. W tym celu członkowie grupy napadali na ochroniarzy tych lokali z maczetami, nożami i kijami bejsbolowymi i zmuszali ich do zrezygnowania z pracy.

Mariusz M. i pozostali członkowie grupy zostali zatrzymani w kwietniu 2013 r. Podczas przeszukań znaleziono m.in. ok. kilograma amfetaminy, plantację konopi innych niż włókniste oraz noże, kastety, szable, maczety, kije bejsbolowe i samodziałowe urządzenie wybuchowe.

bEEEksXr

W toku śledztwa jeden z podejrzanych przyznał się do winy i złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania procesu. Wniosek w tej sprawie, z uzgodnioną propozycją wyroku dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat i grzywny, skierowano do sądu z aktem oskarżenia. Pozostali oskarżeni nie przyznali się do zarzutów. Czterech z nich pozostaje w areszcie.

Za kierowanie zorganizowaną grupą Mariuszowi M. grozi kara do lat 15 pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do lat 12; pozostałym oskarżonym grożą kary do 8 lub 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEEksXS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)