Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
25.06.2012 22:18

Gangi narkotykowe w Meksyku. Strzelanina na lotnisku

Do krwawego incydentu doszło rano w restauracji na terenie terminalu nr 2, gdy funkcjonariusze policji federalnej usiłowali zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Trzech meksykańskich policjantów zostało zabitych w strzelaninie podczas nieudanej próby zatrzymania handlarzy narkotyków na lotnisku w stolicy Meksyku. Port lotniczy w Meksyku stał się miejscem przerzutowym dla band szmuglujących narkotyki.

Do krwawego incydentu doszło rano w restauracji na terenie terminalu nr 2, gdy funkcjonariusze policji federalnej usiłowali zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Ścigani gangsterzy otworzyli ogień do policjantów, zabijając dwóch z nich na miejscu i raniąc ciężko trzeciego. Ranny funkcjonariusz zmarł wkrótce potem w szpitalu.

Jak twierdzą lokalne media, przestępcy ubrani byli w policyjne mundury. Stacja telewizyjna Milenio TV twierdzi, że napastnicy byli również funkcjonariuszami federalnej policji. Ministerstwo bezpieczeństwa nie ustosunkowało się dotychczas do tych rewelacji. Pomimo strzelaniny odprawa pasażerów była kontynuowana, a ruch nie został wstrzymany.

Jak podkreśla dpa, lotnisko im. Benito Juareza w Meksyku staje się dla gangów narkotykowych w coraz większym stopniu miejscem przerzutu towaru do innych krajów. W nielegalnym procederze uczestniczą także policjanci i urzędnicy. W ubiegłym roku podczas kontroli bagaży znaleziono 90 kilogramów kokainy, od początku tego roku przechwycono już ponad 200 kilogramów.

Czytaj więcej w Money.pl
Żeby nie mordowali, zalegalizują narkotyki? Tylko w 2010 roku w walkach z gangami zginęło ponad 15 tys. osób.
50 tysięcy ofiar od początku wojny. O narkotyki Meksyk jest dla potężnych organizacji przestępczych głównym terytorium przerzutu narkotyków do Stanów Zjednoczonych.
Unia zaangażuje się w wojnę? Poza Europą UE będzie starała się pomagać meksykańskim władzom zarówno szkoląc odpowiednie formacje policyjne, jak i uczestnicząc w działaniach rozpoznawczych.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz