Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.08.2012 12:16

Fundacja Rydzyka donosi na KRRiT

Chodzi o decyzję KRRiT o rozłożeniu na raty opłat za koncesje dla podmiotów, którym przyznano miejsce na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmie się zawiadomieniem Fundacji Lux Veritatis o podejrzeniu przestępstwa w związku z decyzją KRRiT o rozłożeniu na raty opłat za koncesje dla podmiotów, którym przyznano miejsce na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Zawiadomienie złożono w lipcu br. do Prokuratury Generalnej. Nie prowadzi ona śledztw, a wpływające do niej zawiadomienia przekazuje prokuraturze właściwej miejscowo - w tym przypadku była to warszawska prokuratura. Od wpływu sprawy ma ona 30 dni na decyzję o wszczęciu śledztwa lub odmowę.

Jak mówiła wówczas Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Lux Veritatis - która jest nadawcą Telewizji Trwam - osoby działające w imieniu podmiotów, które otrzymały koncesje, mogły poświadczyć nieprawdę co do możliwości finansowych uiszczenia opłaty koncesyjnej. Według niej przestępstwo poświadczenia nieprawdy lub niedopełnienia obowiązków mogli popełnić przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, członkowie Rady i jej pracownicy. _ - Ich obowiązkiem było zweryfikowanie wniosków tych podmiotów _ - dodała Kochanowicz.

Powołała się ona na ustalenia NIK, która miała zastrzeżenia do decyzji KRRiT o rozkładaniu na raty opłat koncesyjnych tych podmiotów. _ Oznacza to, że Rada jeszcze przed wydaniem ostatecznej decyzji o przyznaniu miejsca tym podmiotom, miała wiedzę o ich złej kondycji _ - oceniła Kochanowicz.

Odnosząc się do zarzutów NIK, Dworak mówił ostatnio, że rozłożenie opłat na raty _ w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym _ przewiduje Ordynacja podatkowa.

W ub.r. fundacja o. Tadeusza Rydzyka ubiegała się o miejsce dla TV Trwam na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, ale go nie otrzymała. Odmowną decyzję Rada tłumaczyła niepewną sytuacją finansową Lux Veritatis. W dniu złożenia wniosku o miejsce na multipleksie majątek fundacji wynosił ok. 90 mln zł, jednak większość tych środków pochodziła z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów. Fundacja odmówiła KRRiT informacji na temat warunków spłaty tej pożyczki.

Fundacja zaskarżyła odmowną decyzję KRRiT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten w maju br. skargę odrzucił. Zapowiedziano kasację do NSA.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA na tropie afery na nowym lotnisku CBA wykryło nieprawidłowości dotyczące zamówień publicznych w spółce. Wyniki kontroli przekazano prokuraturze.
Zmiany w prokuraturze. Projekt idzie do kosza Krajowa Rada Prokuratury chce zaniechania prac nad przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości projektem zmian.
Rząd spóźnia się z ważną ustawą. Oto efekty Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Graboś ocenił, że nowe przepisy raczej nie wejdą w życie na czas.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz