Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
15.12.2014 08:45

Francuzi rozbili wielką siatkę dżihadystów

Akcje przeprowadzono głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

We Francji policja rozbiła siatkę terrorystyczną, która wysyła bojowników do Syrii. Funkcjonariusze wkroczyli do kilkunastu mieszkań, w których swoje bazy mieli dżihadyści.

Akcje przeprowadzono głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii. O akcji poinformowało anonimowe źródło. We Francji mieszka największa w Europie liczba muzułmanów.

Szacuje się, że prawie tysiąc z nich wyjechało do Iraku i Syrii, gdzie dołączyli do dżihadystów. Około czterystu z tej grupy walczy w szeregach islamistów.

Według raportu, opublikowanego w ubiegłym miesiącu w _ Le Monde _, jedna czwarta z tych, którzy wstąpili dżihadystów, to osoby, które przyjęły islam, a wcześniej były innego wyznania. Wielu z nich to rodowici Francuzi.

Czytaj więcej w Money.pl
900 dżihadystów z Francji Francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve powiedział, że wśród Fancuzów, którzy _ robią dżihad _, niektórzy są "prawdopodobnie" w Iraku.
Brytyjscy żołnierze wrócą na wojnę do Iraku Dżihadyści przestali działać w otwartym polu i zmasowanych formacjach, mieszając się z ludnością cywilną irackich miast i wsi.
Nagonka na Hollande'a pomysłem na biznes Pojawianie się niezbyt przychylnych Hollande'owi publikacji na półmetku jego kadencji wskazuje na duży poziom frustracji i żalu wobec niego ze strony wyborców.
Palestyna państwem? Senat podjął decyzję Za niewiążącą rezolucją zagłosowało 153 senatorów, a przeciwko było 146.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz