Notowania

Przejdź na
air france
21.09.2014 15:24

Francja: Piloci Air France kontynuują strajk

Strajkujący piloci są równie zdeterminowani aby prowadzić akcję, jak przed tygodniem gdy rozpoczynali protest. Ich niezadowolenie wywołują plany inwestycji rzędu miliarda euro w tanie linie Transavia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rząd coraz bardziej zdecydowanie wzywa obydwie strony do kompromisu. Strajkujący piloci są równie zdeterminowani aby prowadzić akcję, jak przed tygodniem gdy rozpoczynali protest. Ich niezadowolenie wywołują plany inwestycji rzędu miliarda euro w tanie linie Transavia.

Piloci obawiają się, że to pociągnie za sobą zmniejszenie liczby etatów oraz pogorszenie się ich warunków pracy.

Sekretarz stanu do spraw transportu Alain Vidalies uważa, że tego konfliktu nie można rozpatrywać w kategoriach zwycięzców i zwyciężonych, bo to nie jest dobre dla nikogo, i apeluje o kompromis.

Na razie rozmowy trwają. Władzom zależy na tym, by nie zostały zerwane i doprowadziły do zaprzestania strajku.

W poniedziałek sytuacja na niebie ma wyglądać jeszcze gorzej niż dotychczas. W ósmym dniu strajku linie Air France zapewniają mniej niż 40 procent połączeń

Czytaj więcej w Money.pl
Piloci Air France przedłużają strajk Według dyrekcji Air France od poniedziałku strajkuje 60 proc. pilotów.
Sprawdź swój lot. Strajkują piloci Germanwigs Od godz. 6 do południa trwa w Niemczech ogólnokrajowy strajk pilotów wywołany sporem o emerytury pomostowe.
Jest decyzja ws. strajku pilotów w Lufthansie Piloci największego niemieckiego przewoźnika Lufthansy opowiedzieli się w referendum za strajkiem - poinformowało Stowarzyszenie Pilotów VC.
Piloci znanych linii przedłużają strajk Protest kosztuje firmę 10-15 mln euro dziennie.
Tagi: air france, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz