Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
broń
03.12.2011 11:26

Francja ma problem. Coraz więcej broni w rękach przestępców

Wzrasta ilość nielegalnej broni wszelkiego kalibru przejmowanej przez francuską policję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Morrbyte/Dreamstime)

Wzrasta ilość nielegalnej broni wszelkiego kalibru przejmowanej przez francuską policję. Opublikowanie raportu w tej sprawie zbiega się z ulicznymi strzelaninami, do jakich dochodzi w ostatnich dniach w Marsylii.

W ubiegłym roku w ręce policji dostało się o niemal 80 proc. więcej broni, niż w 2009 tym, to jest ponad dwa tysiące siedemset sztuk broni maszynowej i rewolwerów. Do listopada tego roku, aż o pół tysiąca więcej.

Na czarnym rynku za Kałasznikowa trzeba zapłacić 2 do 3 tysięcy euro, ale według policji w Marsylii, w tym najstarszym mieście Francji pistolet automatyczny jest w _ cenie eleganckich perfum _.

Marsylia jest od kilku dni widownią krwawych porachunków i ataków na policję przy użyciu pistoletów maszynowych. W tym rejonie o 22 proc. wzrosła liczba napadów.

Broń do Francji najczęściej jest przemycana z Serbii w kontenerach z ubraniami. Jej odbiorcy to albo zorganizowane gangi napadające na sklepy jubilerskie lub konwoje z pieniędzmi albo bandy na przedmieściach chroniące handlarzy narkotykami przed konkurencją i policją.

Czytaj więcej o sytuacji we Francji

Tagi: broń, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz