Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja łamiąc układ z Schengen podkopuje UE

0
Podziel się

Blokując napływ arabskich imigrantów z Włoch, Francja złamała porozumienie w sprawie swobodnego przepływu osób wewnątrz Unii Europejskiej - ocenia hiszpański dziennik El Pais.

Francja łamiąc układ z Schengen podkopuje UE
(__DODO/CC/Flickr)
bEhEpDGZ

Blokując napływ arabskich imigrantów z Włoch, Francja złamała porozumienie w sprawie swobodnego przepływu osób wewnątrz Unii Europejskiej - ocenia w poniedziałek hiszpański dziennik _ El Pais _.

- _ Dokładnie wtedy, gdy włoskie władze zapewniały, że kryzys wywołany przybyciem tysięcy arabskich uchodźców na południowe wybrzeża Włoch został zażegnany, Francja nakazała w niedzielę zamknięcie przejścia granicznego w Ventimiglia dla pociągów jadących z północy Włoch _ - pisze madrycka gazeta.

Dziennik podkreśla, że ten środek _ jest sprzeczny z układem z Schengen w sprawie swobodnego przepływu osób wewnątrz Unii Europejskiej _. Według gazety, posunięcie to ma związek ze spadkiem popularności prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego oraz _ intensywnymi przygotowaniami wszystkich sił politycznych do wyborów prezydenckich w 2012 roku _.

bEhEpDHb

Choć imigranci uzyskali od włoskich władz pozwolenie na czasowy pobyt, czyli _ dokument, który powinien umożliwiać im swobodne poruszanie się _ po UE, w niedzielę Francja blokowała wjazd pociągów z imigrantami, a także ogłosiła, iż wpuści jedynie tych, którzy posiadają paszport i wykażą, że mają odpowiednie środki finansowe, pozwalające na samodzielne utrzymanie się w kraju.

Gazeta wskazuje, że _ równocześnie Rzym ogłosił podpisanie z Tunezją porozumienia w sprawie repatriacji wszystkich obywateli tego kraju, którzy dotrą na południe Włoch, a do ojczyzny wysłano 333 obywateli Tunezji _. Mimo to Włochy mają zamiar rozdzielić pomiędzy krajami Wspólnoty ponad 20 tys. uchodźców, którzy przybyli do kraju w ostatnich tygodniach.

- _ Sam przewodniczący Komisji Europejskie Herman van Rompuy delikatnie zaapelował o spokój, prosząc, by nie wyolbrzymiać zakresu kryzysu imigracyjnego _ - pisze _ El Pais _. Według dziennika, van Rompuy pomylił się co do kryzysu, a to, co jest _ naprawdę poważne _, to fakt, że _ Francja robi, co jej się podoba, i narusza zawarte porozumieni _a, np. układ z Schengen.

Zdaniem dziennika, wszystko wskazuje na to, że Unia Europejska nie przechodzi obecnie najlepszego okresu w swojej historii, _ o czym świadczy jej idiotyczna i jedynie retoryczna reakcja na demokratyczne rewolty w świecie arabskim _. _ Wywołuje to czysto dwustronną politykę państw, która jest sprzeczna z konstrukcją Unii Europejskiej _. Jako przykład gazeta przytacza _ interwencję wojskową Francji i Wielkiej Brytanii w konflikt w Libii _.

bEhEpDHh

_ - Jeśli teraz upadnie Schengen, będzie trzeba zastanowić się, w jakim celu istnieje Unia Europejska _ - konkluduje _ El Pais _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t99614.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;nie;chce;imigrantow;z;tunezji,163,0,813987.html) Francja nie chce imigrantów z Tunezji Francuskie władze zablokowały dziś przejazd pociągów z Włoch. To wynik obaw od napływ nielegalnych imigrantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;moze;przyjac;uchodzcow;z;libii,201,0,810441.html) Polska może przyjąć uchodźców z Libii Chodzi o kilkanaście osób z ponad 800, które uciekły na Maltę. Tunezyjczykom z Lampedusy mówimy nie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t136962.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/imigranci;z;lampedusy;zalewaja;francje,173,0,807853.html) Imigranci z Lampedusy zalewają Francję Francuski resort spraw wewnętrznych wydał służbom instrukcje mające ograniczyć napływ nielegalnych tunezyjskich imigrantów.
bEhEpDHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)