Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Domniemani wspólnicy Meraha zatrzymani

0
Podziel się:

Mohamed Merah zabił siedem osób, w tym troje dzieci i nauczyciela ze szkoły żydowskiej.

Francja: Domniemani wspólnicy Meraha zatrzymani
(timonysuede/CC/Flickr)

Na południowym wschodzie Francji policja zatrzymała dziś rano dwie osoby podejrzewane o to, że były wspólnikami dżihadysty Mohameda Meraha, który zastrzelił w marcu w Tuluzie i okolicach siedem osób - podały francuskie media.

Mężczyznę policja zatrzymała w miejscowości Albi, a jego byłą partnerkę - w Tuluzie._ - Prawdopodobnie wspierali oni Meraha w popełnieniu przestępstwa _ - poinformowało źródło policyjne, cytowane przez agencję AFP.

Według telewizji France Info mogli oni pomóc dżihadyście ukraść skuter, na którym poruszał się on w czasie wszystkich ataków.

Jedynym oskarżonym o współudział w zabójstwie był dotychczas brat zabójcy z Tuluzy, Abdelkader Merah. Naprowadził on śledczych na ślad trzeciego mężczyzny, który mógł uczestniczyć w kradzieży skutera. Nie podał jednak tożsamości tego _ przyjaciela z dzieciństwa _.

Mohamed Merah zabił siedem osób, w tym troje dzieci i nauczyciela ze szkoły żydowskiej, filmując swoje ataki, których dokonał w miasteczku Montauban i przed żydowską szkołą w Tuluzie. Następnie zabarykadował się w swoim mieszkaniu i stamtąd przez ponad dobę odpierał ataki policjantów. Zginął od snajperskiego strzału w głowę po 32-godzinnej akcji policyjnej. Zabicie go prokuratura uznała za akt uprawnionej samoobrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął od kul policjantów. Po ataku na sklep Podczas operacji antyterrorystycznej policja zastrzeliła mężczyznę, podejrzanego o atak na sklep z koszerną żywnością pod Paryżem.
Wzywał do ucięcia głowy dziennikarzowi Prokuratura wszczęła śledztwo po zapoznaniu się z groźbami zamieszczonymi na jednym z internetowych forów.
Szukają sprawców brutalnego mordu Prezydent Francji Francois Hollande zapewnił, że zostanie zrobione wszystko, co tylko możliwe, by znaleźć sprawców zabójstwa brytyjskiej rodziny we francuskich Alpach.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)