Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francja: Aresztowano cztery osoby związane z organizacją islamistyczną

0
Podziel się:

Do zatrzymania doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli.

Francja: Aresztowano cztery osoby związane z organizacją islamistyczną
(Keith Allison/Flickr)

Mężczyzn zatrzymano w regionie aglomeracji paryskiej i na południu Francji - poinformował na antenie radia Europe 1 francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

_ - Są ludzie, którzy rekrutują we Francji dżihadystów. Mówię to w chwili, gdy w regionie Ile-de-France i na południu Francji dokonano aresztowań _ - powiedział Cazeneuve, nie ujawniając szczegółów. Jak podkreślił, _ terrorystom nie wolno dawać żadnych szans _.

Do zatrzymania dżihadystów doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli - pisze agencja AFP. 29-letni obywatel Francji został ujęty w Marsylii na południu kraju. Francuskie media spekulują, że ma on powiązania z radykalnymi grupami muzułmańskimi i w 2013 roku przebywał w Syrii wśród dżihadystów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/m214575.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/hollande;bedziemy;walczyc;by;francuzi;nie;brali;udzialu;w;dzihadzie,214,0,1520342.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Będziemy walczyć, by Francuzi nie brali udziału" Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że podjęte zostaną wszelkie kroki, aby powstrzymać francuskich obywateli przed udziałem w walkach u boku terrorystów poza granicami kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m201633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzihadysci;z;sahary;groza;francji;i;egiptowi,174,0,1369006.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dżihadyści z Sahary grożą Francji i Egiptowi Mochtar Belmochtar od lat blisko współpracuje z dżihadystami z Sahary i Sahelu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/m210990.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/udalo;sie;odnalezc;groznego;terroryste,40,0,1552680.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zastrzelił turystów w żydowskim muzeum Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)