Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Franciszek o rodzinach uchodźców

0
Podziel się:

Nawiązując do ucieczki Jezusa, Maryi i Józefa do Egiptu, papież zwrócił uwagę, że nie ma dnia, by prasa i telewizja nie przynosiły wiadomości o ludziach uciekających od głodu, wojny i innych poważnych niebezpieczeństw.

Franciszek o rodzinach uchodźców
(CPP / Polaris/East News)

Franciszek upomniał się o los milionów rodzin uchodźców. Punktem wyjścia rozważań była dzisiejsza uroczystość Najświętszej Rodziny z Nazaretu, której papież zawierzył obrady przyszłorocznego synodu biskupów na temat rodziny. Franciszek spotkał się w południe z pielgrzymami na Placu św. Piotra w Watykanie.
Nawiązując do ucieczki Jezusa, Maryi i Józefa do Egiptu, papież zwrócił uwagę, że nie ma dnia, by prasa i telewizja nie przynosiły wiadomości o ludziach uciekających od głodu, wojny i innych poważnych niebezpieczeństw, w poszukiwaniu godnego życia dla siebie i dla swych rodzin. Dlatego _ gdy patrzymy na świętą rodzinę z Nazaretu w momencie, kiedy zmuszona jest do ucieczki, pomyślmy o dramacie imigrantów i uchodźców, którzy są ofiarą odrzucenia i wyzysku _ - prosił papież.

W kończącej spotkanie modlitwie Franciszek prosił Najświętszą Rodzinę, by w rodzinach nigdy nie panowała przemoc, zamknięcie i podziały, a każdy, kto zostanie zraniony bądź zgorszony, by zaznał pociechy i uleczenia. Niech przyszły synod na temat rodziny obudzi we wszystkich świadomość jej świętego i nienaruszalnego charakteru - modlił się papież Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl
Benedykt XVI protestuje, a Franciszek milczy Ideologia gender jest groźna, gdyż kwestionuje naturę człowieka, manipuluje nią i odbiera mu godność - takie stanowisko Watykan wypracował za pontyfikatu poprzedniego papieża.
Papież Franciszek: To światowy skandal - Nie możemy odwrócić głowy w drugą stronę i udawać, że ten problem nie istnieje - powiedział w przesłaniu wideo w związku z kampanią Caritas na rzecz walki z głodem.
Papież mówi o ofiarach _ kultury odrzucenia _ Franciszek sprzeciwił się dominującemu w społeczeństwach _ fałszywemu modelowi życia _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)