Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
09.04.2014 12:48

Franciszek: niech zamilknie oręż w Syrii

Papież potępił brutalne zamordowanie holenderskiego jezuity w oblężonym mieście Hims.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Proszę, niech zamilknie oręż w Syrii, niech zakończy się przemoc - taki apel wystosował papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej. Papież potępił brutalne zamordowanie holenderskiego jezuity w oblężonym mieście Hims.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych podczas spotkania na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział: _ W zeszły poniedziałek w Hims w Syrii został zamordowany wielebny ksiądz Frans van der Lugt, mój współbrat, 75-letni holenderski jezuita, który przybył do Syrii około 50 lat temu _.

_ - Zawsze niósł dobro wszystkim, z bezinteresownością i miłością, i za to był kochany oraz szanowany przez chrześcijan i muzułmanów _ - mówił Franciszek.

_ - Jego brutalne zabójstwo napełniło mnie głębokim bólem i skłoniło znów do tego, by pomyśleć o tylu ludziach, którzy cierpią i umierają w tym umęczonym kraju, mojej umiłowanej Syrii, która od tak dawna pada ofiarą krwawego konfliktu, wciąż zbierającego żniwo śmierci i zniszczenia _ - dodał papież. Przypomniał o porwanych w Syrii chrześcijanach i muzułmanach, wśród których są też biskupi i księża.

_ - Z całego serca zachęcam was wszystkich, byście przyłączyli się do mojej modlitwy o pokój w Syrii oraz w całym regionie i kieruję żarliwy apel do rządzących w Syrii i do wspólnoty międzynarodowej: proszę, niech zamilknie oręż, niech zakończy się przemoc. Nigdy więcej wojny, nigdy więcej zniszczenia! _ - wezwał Franciszek.

Zaapelował o przestrzeganie prawa humanitarnego i otoczenie opieką ludności, której potrzebna jest pomoc. _ Niech zostanie osiągnięty upragniony pokój poprzez dialog i pojednanie _ - powiedział papież, którego słowa oklaskiwali pielgrzymi z całego świata.

Czytaj więcej w Money.pl
"Trzeba wyjść z duchowej martwicy" Papież podkreślił, że każdy człowiek ma strefy serca, które są martwe. _ Jeśli kultywujemy je w sobie i nie chcemy, aby nasze serce powróciło do życia, stajemy się zdeprawowani _ - mówił Franciszek.
Papież o chrześcijanach: są smutni i leniwi Według Franciszka wielu chrześcijan pozbawionych jest entuzjazmu. _ A to szkodzi Kościołowi _.
"Wiele osób cierpi na wewnętrzną ślepotę" _ - Nasze życie czasem przypomina życie niewidomego, który otworzył się na światło, na Boga i na jego łaskę - _ powiedział Franciszek podczas modlitwy na Anioł Pański.
Mocne słowa papieża o politykach Franciszek podkreślił w kazaniu, że jeśli politycy zamykają się w swojej grupie, partii, wewnętrznych walkach i faktycznie porzucają swój lud stają się osobami o niewrażliwym sercu.
Tagi: pontyfikat franciszka, franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz