Notowania

Przejdź na

Fotoradary zmorą dla karetek pogotowia

Urządzenia po przejęciu przez Inspekcję Transportu Drogowego robią zdjęcia ambulansom jadącym na ratunek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/Reporter)

*Urządzenia po przejęciu przez Inspekcję Transportu Drogowego robią zdjęcia ambulansom jadącym na ratunek. *

Aby uniknąć mandatów, dyrektorzy pogotowia każdy przypadek muszą dokładnie wyjaśniać. Tak jest między w Nowym Sączu. W styczniu takich wezwań ze zdjęciami dostaliśmy aż 60 mówi Józef Zygmunt dyrektor sądeckiego pogotowia ratunkowego.

-_ Otrzymujemy dość obszerne wezwania do wyjaśnienia sprawy. Za każdym razem trzeba sięgać do archiwum i sprawdzać, czy ten wyjazd był w trybie alarmowym, czy był w trybie normalnym. Do tej pory nie zdarzyło się, żebyśmy po zweryfikowaniu i wyjaśnieniu sprawy otrzymali nakaz płacenia mandatu - _ tłumaczy Józef Zygmunt. W całej Polsce według danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego takich zdjęć karetkom na drodze zrobiono już prawie 2,5 tysiąca.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd złupi kierowców. Oto najnowsza broń W tym roku Inspektorat Transportu Drogowego planuje uruchomienie 29 fotoradarów nowego typu.
Prawie 1,5 mln mandatów od strażników Ponad 2 mln 900 tys. interwencji w ramach, których nałożono ponad 1 mln 400 tys. mandatów na łączną kwotę ponad 168 mln zł. To bilans straży miejskich i gminnych w 2011 r.
Za to inspekcja nie ma prawa nas ukarać Organa państwowe nie mogą dowolnie określać zakresu odpowiedzialności karnej - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz.
Tagi: fotoradary na polskich drogach, fotoradar, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz