Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fotoradary w Polsce. Sąd Najwyższy: straż miejska ma prawo ich używać

0
Podziel się:

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego w sprawie ukarania kierowcy pojazdu, który nie zastosował się do czerwonego światła, a wykroczenie to zarejestrowane zostało przez fotoradar stacjonarny.

Fotoradary w Polsce. Sąd Najwyższy: straż miejska ma prawo ich używać
(Witek Sroga/East News)

Straż miejska ma prawo używać fotoradarów - tak zdecydował dziś Sąd Najwyższy. Tym samym odrzucił kasację prokuratora generalnego w sprawie ukarania przez straż miejską kierowcy pojazdu, który nie zastosował się do czerwonego światła, a wykroczenie to zarejestrowane zostało przez fotoradar stacjonarny.

Prokurator generalny w kasacji zarzucał błędne uznanie przez sąd, że straż miejska uprawniona jest do wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z wykorzystaniem stacjonarnych urządzeń rejestrujących. Prokurator wnosił o uchylenie zaskarżonego wyroku i umorzenie postępowania.

Sąd Najwyższy uznał, że w dniu wykroczenia strażnicy mogli robić zdjęcia z fotoradaru. Także po zmianach w prawie w 2010 roku nie utracili tego prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd Najwyższy określi moralność notariuszy Czy rejenci maja prawo oceniać, czy dana umowa jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego i odmawiać klientom podpisania aktu?
Stop janosikowe! Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił, samorządowcy wyrazili lada moment swój kategoryczny sprzeciw w sprawie janosikowego. Kontrowersyjne opłaty spędzają sen z powiek samorządom. Płacenie podatku janosikowego to dla wielu samorządów prawdziwy koszmar. Obowiązkowa wpłata do budżetu pojawiła się w 2003 r. , mają ją płacić bogatsze samorządy na rzecz pozostałych. Kwota winna do zapłaty stanowi odsetek dochodów ...
Prostytucja we Francji. Parlament debatuje nad projektem karania klientów Zgodnie z ustawą osoby przyłapane na korzystaniu z usług prostytutek musiałyby zapłacić grzywnę wysokości 1500 euro, a w przypadku recydywy - dwa razy wyższą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)