Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fotoradary w Polsce. PiS proponuje zmiany

0
Podziel się:

Fotoradary tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a pieniądze z mandatów tylko na drogi - proponuje Prawa i Sprawiedliwość.

Fotoradary w Polsce. PiS proponuje zmiany
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Fotoradary tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a pieniądze z mandatów tylko na drogi - proponuje Prawa i Sprawiedliwość. Politycy tej partii zaprezentowali projekt zmian w prawie o ruchu drogowym.

Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na warszawskim Mokotowie, gdzie na jednym skrzyżowaniu są cztery fotoradary poseł Andrzej Adamczyk przedstawił szczegóły proponowanych zmian. Fotoradary mogłyby być stawiane tylko w miejscach, gdzie w ciągu ostatnich 5 lat doszło do minimum 10 wypadków drogowych spowodowanych przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Prawo i Sprawiedliwość przypomina, że obecnie już gminy są zobowiązane wydawać pieniądze z mandatów wystawionych przez fotoradary na poprawę infrastruktury drogowej. Ministerstwo Finansów zakłada, że do budżetu państwa z tego tytułu w tym roku wpłynie 1,5 miliarda złotych.

PiS proponuje również, by Inspekcja Transportu Drogowego straciła uprawnienia do używania fotorejestratorów w nieoznakowanych samochodach oraz do organizowania odcinkowych pomiarów prędkości.

Czytaj więcej w Money.pl
"Platforma przejęła pisowską mentalność" Ryszard Kalisz: _ Myślą, że zjawiska społeczne można zlikwidować tylko przez karanie i strach _.
Hofman za usuwaniem fotoradarów z dróg Wystarczy przejechać się po warszawskich ulicach, by zobaczyć, że fotoradary są stawiane obecnie tam, gdzie najłatwiej zrobić zdjęcie, twierdzi polityk PiS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)